Blog
Barselona'ya Gitmeniz İçin 5 Harika Neden
14 Aralık 2016, Çarşamba

Barselona'ya Gitmeniz İçin 5 Harika Neden

Kültürel açıdan dünyanın en renkli şehirlerinden biri olan Barcelona, gerek sıcak kanlı insanları gerekse eşsiz güzellikleriyle gezilip görülecek yerlerin başında geliyor. Sunduğu cazip seçenekler oldukça fazla olsa da Barcelona'ya gitmek için 5 neden herkesin ilgisini çekmeyi başarıyor. 

 

La Sagrada Familia’nın Yapımına Tanık Olmak

Yapımı hala devam ediyor olsa da Gaudi’nin kendini adadığı bazilika, 1882 yılından bu yana şehrin en önemli eserleri arasında yer alıyor. “Kutsal Aile” anlamına gelen yapı gotik yapısıyla insanı içine çekerken, görkemiyle de şehrin her yerinden görülebiliyor. Barcelona’ya merhaba demek için harika bir başlangıç olan bazilikayı ziyaret edebilir, yüksek kulelerinin fotoğrafını çekebilir ve bitimi 2028 olarak öngörülen eserin yapımına şahitlik edebilirsiniz.

 

Casa Milà’nın Muhteşem Balkonlarını Görmek

Barcelona deyince ilk akla gelen Katalonya’nın idari merkezi olan bina asimetrik yapısıyla en dikkat çeken yerler arasında yer alıyor. “Taş Ocağı” lakabıyla da bilinen yapı, Guardiola’nın dulu ile evlenen Pere Milla adına inşa edildiği biliniyor. Unesco Dünya Mirasları listesinde yer alan ve dalgalı bir denizi andıran bir görüntüsü olan bina, neredeyse şehrin tam ortasında yer alıyor.

 

Katalan Ulusal Sanat Müzesi’nde Şehrin Kökenini Tanımak

Dünyaca ünlü sanat müzelerinden biri olarak görülen Katalan Ulusal Sanat Müzesi, şehrin en büyük saraylarından biri olan Palau Nacional’de yer alıyor. Ortaçağ’dan itibaren Katalan halkının sanata olan katkılarının yer aldığı mekanda gotik ve romanesk olarak ayrılan iki bölüm bulunuyor. İçerisinde dinlenebileceğiniz veya kütüphanesinden yararlanabileceğiniz gibi, şehir manzarasını da izleyebilirsiniz. Milattan önceki dönemden ve milat sonrasına kadar süren para, kağıt veya madalyon koleksiyonlarını görebilir, İsa heykel ve resimlerine göz atabilirsiniz.

 

Picasso’nun Ruhuna Dokunmak İçin Picasso Müzesini Gezmek

Şehrin sahil kısmına yakın olan müzede dünyanın en büyük ressamlarından Picasso’nun 4000’e yakın eseri sergileniyor. Picasso’nun yakın dostu ve bizzat ressamın kendisi tarafından bağışlanmış eserlerle oluşturulan müzede, üzerinde çokça konuşulmasa da görülmeye değer ve özel eserler bulunuyor. Picasso’yu gerçekten tanımak, erken yaş dönemi eserlerini görmek ve dehasını anlamak için ideal olan müzeyi mutlaka görmelisiniz. Yalnız unutmayın, müze Pazar günleri ziyarete açık olmuyor.

 

Camp Nou’da Unutulmaz Bir Maç İzlemek

Şehre girer girmez insanların futbol sevgisi herkesi içerisine alıyor. Futbola meraklı olmasanız da maç olmayan günlerde ziyaretçi olarak 100 bin kişilik muhteşem Camp Nou Stadı’nı gezebilirsiniz. POP Event & Travel üzerinden FC Barcelona maç bileti satın alarak binlerce Katalanla aynı duyguyu yaşayabilir ve dünyanın en büyük kulüplerinden birinin galibiyetine tanıklık edebilirsiniz. Eğer şanslıysanız milyonlarca insanın ilgisini çeken El Clasico’ya denk gelip unutulmaz bir an yaşayabilirsiniz.