Blog
Gidilmesi Gereken 5 Festival
12 Şubat 2017, Pazar

Gidilmesi Gereken 5 Festival

Aynı sıkıcı yerleri gezmekten bıktınız mı? Sizler için derlediğimiz 5 ünlü festivale katılarak dünyanın dört bir köşesinden düzenlenen muhteşem kutlamalara tanık olabilir, eğlencenin dibine vurabilirsiniz.

 

GLASTONBURY FESTİVALİ

 

İngiltere’nin Pilton (Somerset) kasabasında düzenlenen festival, çağdaş müzik, şiir, komedi, kabare, tiyatro, el sanatları ve sıra dışı etkinliklere ev sahipliği yapıyor. 175.000’den fazla katılımcı ile gerçekleştirilen Glastonbury Müzik Festivali, dünyaca ünlü pop ve rock sanatçılarının benzersiz performanslarıyla kesintisiz bir müzik şöleni vadediyor. 1970 yılında kurulan beş günlük şenlik, hippi ve karşı kültür köklerine de her fırsatta atıfta bulunuyor.

 

TOMORROWLAND

 

Biletleri satışa çıktığı andan itibaren hızla tükenen görkemli festival, tüm dünyadan gelen elektronik dans müziği (EDM) tutkunlarına hitap ediyor. Temmuz ayının sonlarında Boom, Belçika'da düzenlenen Tomorrowland; Armin van Buuren, Hardwell, Avicii, David Guetta, Alesso ve LMFAO gibi dikkat çekici uluslararası DJ'lere ev sahipliği yapıyor. İlk olarak 2005 yılında organize edilen şenlik, dünyanın en önemli ve en büyük elektronik müzik festivalleri arasında gösteriliyor.

 

OKTOBERFEST

 

Eylül ayının sonundan Ekim ayının ilk haftasına kadar uzanan Oktoberfest, dünyanın en büyük bira festivali olma özelliğini koruyor. Onlarca standa, devasa bira çadırlarına ve bir ömür boyu yiyebileceğinizden daha fazla atıştırmalığa ev sahipliği yapan festival, her yıl altı milyondan fazla ziyaretçiye kapılarını açıyor. 1810 yılından bu yana, Bavyera kültürünün önemli bir geleneği olan Oktoberfest’de, yöresel kıyafetler giymiş güzel garson kızlardan; konser, panayır ve tiyatro gösterilerine kadar ilginizi çekebilecek çok sayıda şey bulunuyor.

 

RIO KARNAVALI

 

Rio şehrinde düzenlenen ilk karnaval, 1823 yılına kadar uzanıyor. Rio'da bulunan çok sayıda samba okulu; ünlü dansçıları, sıra dışı kostümleri, revelatörleri ve renkli süslemeleri ile festivale eğlence katıyor. Günde yaklaşık iki milyon turistin katıldığı Rio Karnavalı, dört gün boyunca kesintisiz olarak devam ediyor. En iyi 'Samba Okulu' unvanı için birbirlerine karşı kıyasıya rekabet eden dans okulları, Sambódromo geçidinde oldukça gösterişli şovlara imza atıyor.

 

DOMATES FESTİVALİ

 

Eğlence, müzik, dans ve bolca domates... Bu beş kelime, Avrupa'nın en ünlü etkinlikleri arasında gösterilen “La Tomatina” festivalini anlatmaya yetiyor. Hem yöre halkının hem de yabancı turistlerin ilgiyle karşıladığı Domates Festivalinde, katılımcılar o yılın mahsulü olan domatesleri birbirlerine fırlatıyor, dans ediyor ve doyasıya eğleniyor. Bunol kentinde düzenlenen etkinlik, farklı eğlence beklentisi olan herkesin ilgisini çekmeyi başarıyor. Siz de özgürce eğlenip unutulmaz anılara sahip olabileceğiniz bu harika festivallere, POP Event & Travel fırsatları ile gidebilirsiniz