Blog
Günümüzün En Büyük Starlarından Biri Avrupa'da!
18 Ekim 2017, Çarşamba

Günümüzün En Büyük Starlarından Biri Avrupa'da!

Stefani Germanotta… Yani bilinen adıyla Lady Gaga! Bugüne dek yaptığı 4 albümle de ABD listelerinde 1 numaraya ulaşan günümüzün en büyük starlarından biri… Son albümü Joanne’a dek onu hep enteresan kıyafetleri ve sansasyonel video klipleri ile bildik. Ancak o aslında bir pop ikonundan, bir magazin figüründen daha fazlası!

 

Bu yılın başında 51. SuperBowl organizasyonunun devre arasında yaptığı ‘inanılmaz’ şov ile dünya çapında konuşulan Gaga, son stüdyo albümü Joanne ile müzik listelerini bir kez daha sallamayı başarmıştı. Şimdilerde öğrendiğimize göre ise albümün yaratılış sürecinden itibaren SuperBowl şovuna dek, Gaga’nın en özeline dahi girebilen ‘bazı kameralar’ kayıttaymış. Evet, sanatçının gerçek kimliğine ışık tutan Netflix belgeseli “Gaga: Five Foot Two”dan bahsediyoruz.

 

 

Türkiye’de de izlenebilen bu belgesel, İtalyan asıllı şarkıcının hayatını çarpıcı bir biçimde gözler önüne seriyor. Genç belgesel yönetmeni Chris Moukarbel tarafından hayata geçirilen yapımda, 1986 doğumlu Lady Gaga’nın Malibu’daki çok konuşulan evinden, aşk hayatına; ailesi ile olan yakın ilişkisinden, diğer sanatçılarla olan ilişkisine dair birçok şaşırtıcı hikaye var. Hayranları durumu hakimdir ama tekrar hatırlatmakta fayda var. Lady Gaga, 21 Ekim 2016’da piyasaya sürdüğü son albümü Joanne için aslında Avrupa turnesine de çıkacaktı. Ancak belgeselde de izleyeceğiniz üzere, yakın zamanda yaşadığı kalça kırığının vücudunda oluşturduğu ağrı ve acılar sebebiyle turnenin Avrupa ayağını ertelemek zorunda kalmıştı.

 

Gaga, gördüğü tedavilerin sonucunda geçtiğimiz Eylül’de Avrupalı hayranlarıyla buluşmaya başlamıştı. Ancak ağrıları artan ve tedavi süreci devam eden sanatçının Avrupa turnesi bir kez daha tarih değiştirdi. 14 Ocak 2018'de Barselona'da tekrar başlayacak konser serisi 23 Şubat’ta Köln’de sona erecek. Lady Gaga'nın şovlarına dair tüm bilet ve konaklama imkanlarının POP Event & Travel'da olduğuna dair bilgiyi verip, tekrar belgesele dönecek olursak… Gaga: Five Foot Two sanatçının ‘gerçekteki’ müzisyen kimliğini gözler önüne seriyor.

 

 

Henüz 4 yaşında piyano çalmaya başlayan, ilk bestesini 13 yaşında yazan Gaga, ABD’de sık rastlanan ‘açık mikrofon’ temalı etkinliklerde kendini ispatlamaya çalışmış bir isim. New York Üniversitesi Sanat Okulu’ndan mezun olan şarkıcının bugüne dek hit olmuş birçok eserinin kendisine ait olması da aslında bir ‘proje’nin ürünü değil. Gaga, gerçekte bir ‘ozan’. Hatta profesyonel müzik endüstrisine ilk adım atışı da aslında ‘şarkı yazarı’ olarak…

 

Sony/ATV şirketi bünyesinde yer alan Britney Spears, New Kids On The Block, Fergie ve The Pussycat Dolls gibi isimler için şarkı yazması için sözleşme imzalayan Lady Gaga’nın vokali, bu esnada bir başka şarkıcı ve yapımcı Akon tarafından keşfedilmese ve Interscope şirketinin CEO’sunu ona bir şans vermesi için ikna etmese, belki de şu an bu ismi bilemeyecektik bile…

 

 

Bugüne dek 120 milyona yakın albüm satan Lady Gaga’nın son albümü Joanne’i nasıl hazırladığını ve aslında/gerçekte olmak istediği kimliğinin nasıl olduğuna dair çok çarpıcı detayların da yer aldığı belgesel şu an Netflix’te ve izlenebilir durumda…

 

Şimdi size bir kez daha Lady Gaga’nın merakla beklenen Avrupa turnesi biletlerinin PopEvent’te olduğunu hatırlatalım ve belgeselin fragmanı ile veda edelim: