Blog
Mutlaka Gidilmesi Gereken 5 Konser
26 Ocak 2017, Perşembe

Mutlaka Gidilmesi Gereken 5 Konser

Dünyanın en ünlü ve en iyi müzik grupları ve sanatçılarını canlı performanslarıyla sahnede izlemek, yıllar boyunca unutulmayacak harika anılara sahip olmanız demek. Hemen biletinizi alıp valizlerinizi hazırlayın; konsere gidiyoruz!

 

Müzik zevkiniz ne olursa olsun sevdiğiniz ve şarkılarını sürekli dinlediğiniz; her bir parçalarının sizleri hayatınızdaki bir ana götürdüğü sanatçı ve grupları konserlerinde dinlemek, onlarla aynı havayı solumak ve sizin gibi binlerce hayranla bir arada en unutulmaz şarkılarını hep bir ağızdan söyleyerek sahnedeki yıldızlara eşlik etmek, olağanüstü bir his; eşsiz bir keyif... Bu eşsiz keyfi yaşamanıza olanak sağlayacak önümüzdeki kısa dönemde ‘Mutlaka gidilmesi gereken en iyi 5 konser' seçeneğini hatırlatalım o zaman:

 

COLDPLAY KONSER BİLETİ SATIN AL

 

İngiltere'de '96 yılında bir üniversite grubu olarak kurulduktan sonra Pectoralz olan ilk adını, önce Starfish olarak değiştiren ve '98 yılına gelindiğindeyse hâlâ birlikte olan line'ına kavuşarak artık Coldplay ismini alan Britanyalı alternative rock grubu, 20 yılını geride bırakan bir ekip olarak müzikal açıdan en olgun dönemlerinde hâlâ listeleri ve sahneleri sallamayı başarıyor. Chris Martin, Jonny Buckland, Guy Berryman ve Will Champion'ı canlı dinlemek için konser verdikleri pek çok destinasyondan birini seçip hem eşsiz bir tatil yapabilir hem de en sevdiğiniz grubu sahnede izleyebilirsiniz.

 

ADELE KONSER BİLETİ SATIN AL

 

Coldplay gibi İngiltere çıkışlı bir sanatçı olan Adele de son 10 yılın en önemli müzisyenlerinden biri olarak kariyerini ve şöhretini Amerika'ya taşıyarak dünya çapında pek çok hayranı olan bir star hâline geldi. Grammy dahil pek çok ödül de kazanarak şöhretinin tesadüf olmadığını ispatlayan Adele, yalnızca bir şarkıcı değil; aynı zamanda söz ve müziklerini de kendi yaptığı birçok şarkıya imza atmış donanımlı bir müzisyen. Türk genleri de taşıyan Adele, Spice Girls'e olan hayranlığını hiçbir zaman gizlemezken daha çok R&B ve soul tınılardan beslenen tarzıyla onlardan çok daha farklı bir çizgiyi benimsedi. Sıra dışı sesi ve muhteşem sahne performansıyla Adele'i canlı olarak dinleme ve izleme fırsatı varken kaçırmak olmaz!

 

ROBBIE WILLIAMS KONSER BİLETİ SATIN AL

 

İngiltere'nin dünyaya kazandırdığı bir başka isim Robbie Williams ise kariyerine 1990'lı yıllarda genç kızların sevgilisi olmuş boys band Take That üyesi olarak başlamış olsa da '95'te gruptan ayrıldıktan sonra hayatı ve kariyeri farklı bir yönde gelişti. Aslında kariyeri, bir süre durakladı; zira Robbie, 2000'li yılların başına kadar alkol ve uyuşturucuyla iç içe bir yaşam sürdü. Bu sorunlu dönemin ardındansa (Her ne kadar alkol ve uyuşturucu ile yakınlığı hep devam ediyor olsa bile) yıldızı parladı. Pop'tan rock'a, hip-hop ve R&B'den swing ve jazz'a kadar pek çok türde başarılı şarkılarla kendini ispatlayan Robbie Williams, gitar, davul, trompet, bas gitar ve piyano gibi farklı enstrümanları çalabilen ve söz ve müzik yazarlığında da iddialı çok yönlü bir sanatçı olmasının yanı sıra büyük prodüksiyonlu sahne show'larıyla da konserlerine gelen hayranlarını büyülemeye devam ediyor. Eylemlerini, önümüzdeki yaz İngiltere ve Avusturya gibi Avrupa ülkelerinde sürdürmesi beklenen Robbie Willams'ın sahne performansını kendi gözlerinizle görüp muhteşem bir deneyim yaşamak ve hınzır İngiliz'in cazibesini yakından görmek için bir Robbie Williams konseri için biletinizi şimdiden ayırtın.

 

BRUNO MARS KONSER BİLETİ SATIN AL

 

Hawaii'li olmasına rağmen Filipinler, Porto Riko kökenleri de taşıyan bir aileden gelen Bruno Mars, enerjik, neşeli ve kıpır kıpır müziğiyle konserlerine kendisini dinlemeye gelen hayranlarına unutulmaz bir keyif yaşatıyor. Elvis Presley ve Michael Jackson hayranlığının izlerini taşıyan tarzı, pop, alternatif hip hop, rock, R&B ve soul müzikten beslenen özgün bir noktada yer alıyor. Farklı, dinamik, kendisine özgü Bruno Mars'ı sahnede izlemek için nisan ayından itibaren konser vereceği pek çok Avrupa ülkesinden birini seçerek neredeyse ayağınıza gelen sanatçının performansına yakından tanık olabilirsiniz.

 

AEROSMITH KONSER BİLETİ SATIN AL

 

Hard-Rock müziğin babası, GN'R gibi bir efsanenin de ilham kaynağı ve yılların eskitemediği grup Aerosmith, 1970 yılında bir dondurma salonunda kurulduğu günden bugüne sahneleri ve listeleri sallamaya devam ediyor. Grubun vokali Steven Tyler'ın benzersiz yorumu, kendine has giyim tarzı, taklit edilse bile benzetilemeyen sahne duruşu, grubun hit olmuş pek çok şarkısıyla birleştiğinde her konserlerinin vereceği keyfi anlatmaya kelimeler kifayet etmiyor. İş ki bir konserlerini yakalayın...

 

İyi haber: ihtiyar delikanlılar, önümüzdeki yaz Avrupa'da olacaklar! Birkaç saatte ulaşabileceğiniz şehirlerde sahneleri uçuracaklar. Gidiniz... Coldplay, Adele, Robbie Williams, Bruno Mars ya da Aerosmith... Hangisinin konserine gitmek istiyorsanız popevent.com.tr'den size en uygun tarihi seçip biletinizi alın!