Blog
NBA'de Heyecan Başladı!
11 Kasım 2016, Cuma

NBA'de Heyecan Başladı!

Tüm dünyada en çok izlenen ve ilgi gören spor organizasyonlarında her zaman zirvede olan Amerikan Profesyonel Basketbol Ligi NBA; her yıl olduğu gibi bu yıl da heyecanın en üst düzeyde yaşandığı platformlardan biri olmaya devam ediyor. İlk olarak 1949 yılında günümüzdeki adıyla oynanmaya başlayan ligde, tam 30 farklı takım mücadele ediyor. Doğu ve Batı konferansı olarak ikiye ayrılan organizasyonda normal sezon tamamlandıktan sonra iki konferansın en başarılı takımları final mücadelesine çıkıyor. Sezon boyunca sürdürdüğü başarısını NBA finaline yansıtan takım ise bir sporcunun kazanabileceği en önemli başarılardan olan şampiyonluk yüzüğünü edinmeye hak kazanıyor.

 

 

NBA tarihinin en başarılı takımları arasında yer alan Los Angeles Lakers, 16 şampiyonlukla organizasyon tarihinin Boston Celtics’in ardından en kıdemli ikinci takımı konumunda bulunuyor. Efsanevi basketbolcu Kobe Bryant’ın emekli olmasıyla yeniden yapılanmaya giden ekip eski günlerini aratsa da, genç yıldızları ve güçlü taraftar desteğiyle halen ligin iddialı takımlarından. Genç oyun kurucu D’Angelo Russell önderliğinde Batı Konferansı’nda tekrar adından söz ettirmek isteyen Lakers, maçlarını 21 bin kişi kapasiteli Staples Center’da oynuyor.

 

 

Sadece 6 şampiyonluğu bulunmasına rağmen 90’lı yıllara damga vurmasıyla ülkemizde en çok takip edilen NBA takımları arasına giren Chicago Bulls, Doğu Konferansı’nda mücadele ediyor. Majesteleri Michael Jordan başta olmak üzere, Scottie Pippen, Dennis Rodman gibi birçok efsanevi basketbolcuyu tarihinde barındıran kulüp son yıllarda şampiyonluktan uzak. Her ne kadar son dönemde 90’lı yıllardakine benzer bir şekilde ligi domine edemese de, kadrosunda bulunan Jimmy Butler, Dwyane Wade, Rajon Rondo gibi yıldızlarla Chicago ekibi; Doğu Konferansı’nın iddialı takımlarından bir tanesi. Bulls, maçlarını 21 bin kişi kapasiteli United Center’da oynuyor.

 

 

Organizasyon tarihi boyunca yalnızca 2 şampiyonluğu bulunmasına rağmen ligin en köklü kulüplerinden olan New York Knicks, bu ününü lig boyunca adını hiç değiştirmemesine borçlu. Aynı zamanda Amerika’nın en büyük şehrinde yer alması sebebiyle de taraftar sayısı bakımından zirvede olan Knicks’in kadrosunda Carmelo Anthony, Kristaps Porzingis ve Derrick Rose gibi yıldızlar bulunuyor. Maçlarını 20 bin kişi kapasiteli Madison Square Garden’da oynayan ekip güçlü taraftar desteğiyle ligin her zaman sürprize açık takımlarından.

 

 

Stephen Curry, Kevin Durant ve Klay Thompson’lu Golden State Warriors, Lebron James’li Cleveland Cavaliers, Russell Westbrook’lu Oklahoma City Thunders ve diğerleri. Dünyanın en büyük spor organizasyonlarından olan NBA’de efsanevi basketbolcuları izlemek için sen de salondaki yerini alabilirsin. Tek yapman gereken gitmek istediğin maçı seçmek ve POP Event & Travel’dan biletini almak.

NBA MAÇ BİLETLERİ SATIN AL