Mobil Menü Icon

Ne Zaman Gidilir?

TEMMUZ

Kaç Gün?

8 GECE
9 GÜN

Gidiş

26 TEMMUZ 2020

Dönüş

03 AĞUSTOS 2020

Otel

4 - 5 Yıldızlı Otellerde Konakma

BÜYÜK ORTA AVRUPA VE ALMANYA TUR PAKETİ

1 Gün : İstanbul-Graz-Budapeşte

Belirtilen havalimanı dış hatlar gidiş terminalinde buluşup, bilet, bagaj ve gümrük işlemlerinin ardından Graz'a hareket ediyoruz. Varışa takiben özel aracımız ile panoramik şehir turuna başlıyoruz. Sporgasse Meydanı, Schlossberg Tepesi, Eski şehir, Saat Kulesi göreceğimiz yerler arasındadır. Tur sonrası Macaristan’ın başkenti Budapeşte’ye hareket ediyoruz. Opera Binası, Parlamento Binası, Tuna Nehri, Kahramanlar Meydanı, Andreasy ve Rakoczi Caddeleri, Mathias Kilisesi, Gellert Tepesi ve Citadella panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Serbest zaman sonrası otelimize transfer oluyoruz. Konaklama Budapeşte otelimizde.


2 Gün : Budapeşte

Kahvaltının ardından Esztergom Kalesi gezimizi gerçekleştirmek için yola çıkıyoruz. Tuna nehri kıyısında yer alan, Türk tarihinde önemli stratejik öneme sahip olan Esztergom Kalesi, Macar Krallığının idari ve dini merkezi olarak kullanılmış. 50 yıldan fazla sürede Osmanlı’nın hakimiyetinde kalan günümüzde turistlerin akın ettiği bu tarihi yapıyı gezdikten sonra Budapeşte’ye dönüş ve serbest zaman. Konaklama Budapeşte otelimizde.


3 Gün : Budapeşte-Bratislava-Viyana

Kahvaltının ardından Slovakya’nın başkenti Bratislava’ya hareket ediyoruz. Eski şehir, Bratislava Kalesi, St. Martin katedrali, Grassalkovich Sarayı, Parlamento Binası, Slovak Devlet Tiyatro Binası, Mozart’ın 6 yaşında Maria Theresa’ya ilk konserini verdiği tarihi bina panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Turun ardından Viyana’ya hareket ediyoruz. Panoramik şehir turunda Belediye Binası, Viyana Üniversitesi, Opera Binası, Votive Kilisesi ve Hoffburg (Kışlık Saray) panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Serbest zaman sonrası otele transfer. Konaklama Viyana otelimizdedir.


4 Gün : Viyana-Göller Bölgesi-Salzburg

Kahvaltının ardından Alp dağlarının manzaraları eşliğinde göller bölgesine hareket ediyoruz. Mozart’ın adını koyduğu, Salzburg’un en büyük gölü Wolfgangsee Gölü kıyısında yapacağımız kısa yürüyüş ardından Cenneti temsil eden kasa St.Gilgen ve St.Wolfgang'ı gezeceğiz. Turlarımızın ardından Salzburg’a hareket ediyoruz. Panoramik şehir turunda Salzburg Katedrali ve Kalesi, Mirabell bahçeleri, Makartplatz Meydanı ve Mozart’ın Evi görülecek yerler arasındadır.

5 Gün : Salzburg-Cesky Krumlov-Prag

Kahvaltının ardından UNESCO’nun koruma altına aldığı Cesky Krumlov’a hareket ediyoruz. Vltava Nehri’nin oluşturduğu kıvrımlar arasında kurulmuş Masalsı şehirde yapacağımız panoramik tur sonrası Çek Cumhuriyeti’nin başkenti Prag’a hareket ediyoruz. Varışta yapacağımız panoramik şehir turunda eski şehir meydanı, Saat Kulesi, Parlamento binası ve Vitüz Katedrali görülecek yerler arasındadır. Serbest zaman sonrası otele transfer. Konaklama Prag otelimizdedir.


6 Gün : Prag-Karlovy Vary-Prag

Kahvaltının ardından eşsiz doğa manzaraları eşliğinde kaplıca şehri Karlovy Vary’e hareket edeceğiz. Kralın banyosu anlamına gelen Karlovy Vary turunda yapacağımız tam gün turun ardından Prag’a dönüyoruz. Konaklama Prag otelimizdedir.


7 Gün : Prag-Dresden-Berlin

Kahvaltının ardından Elbe Nehri kıyısında bulunan Almanya’nın en güzel şehirlerinden Dresden’e hareket ediyoruz. Barok ve Rokoko mimarisinin en güzel örneklerini göreceğimiz Dresden turumuzun ardından başkent Berlin’e hareket ediyoruz. Brandenburg Kapısı, Checkpoint Charlie, Alexanderplatz, Postdamer Platz, Charlottenburg Sarayı, Berlin Katedrali, Doğu yakası galerisi görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize transfer.


8 Gün : Berlin

Kahvaltının ardından Berlin'i keşfetmeniz için tam gün serbest zaman.


9 Gün : Berlin-İstanbul

Kahvaltının ardından otelden çıkış işlemlerimizi tamamlıyor ve rehberin belirttiği saatte havalimanına hareket ediyoruz. Bilet, bagaj ve gümrük işlemlerinin ardından İstanbul'a hareket ediyoruz. İstanbul'a varış ile turumuz sona eriyor. Bir sonraki turumuzda görüşmek üzere!

DAHİL OLAN HİZMETLER

THY ile İstanbul-Graz / Berlin-İstanbul gidiş ve dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti ve alan vergileri

Belirtilen kategori otellerde kahvaltı dahil konaklamalar

Programda belirtilen tüm transferler

Panoramik şehir turları

Estergon Kalesi Turu

Bratislava Turu

Göller Bölgesi Turu

Cesky Krumlov Turu

Karlovy Vary Turu

Dresden Turu

Turlarda Türkçe rehberlik hizmeti

Seyahat Sağlık Sigortası

DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

Yurt Dışı çıkış harcı 

Vize Bedeli 120 €

Zorunlu Seyahat sağlık sigortası

Programda verilen ekstra turlar

GİTMEDEN ÖNCE

Seyahatiniz için yararlı bilgiler

NEDEN POP EVENT & TRAVEL?

BİR GÖZAT
Yukarı Çık