ROMA GEZİ REHBERİ

Roma, İtalya

Roma Gezi Rehberi

“Sonsuz Şehir” lakabıyla da anılan Roma, konuklarına köklü tarihi aracılığıyla büyülü anlar yaşatıyor. Kültürel anlamda da oldukça zengin bir birikime sahip İtalya’nın gösterişli başkentinde uzun süre etkisinden çıkamayacağınız bir tatil dönemi geçirmek için ihtiyacınız olan tüm bilgileri, Roma gezi rehberi içerisinde bulabilirsiniz.

Roma’ya Ne Zaman Gidilir?

Roma'da Ulaşım

Roma’da gezilecek yerlerin büyük çoğunluğu birbirlerine yürüme mesafesinde yer alıyor. Ancak efor sarf etmek ya da zaman kaybetmek istemezseniz metro ve belediye otobüslerine binebilirsiniz. Kent merkezinde çevre ile etkileşime girerek seyahat etmek size daha cazip gelirse bisiklet ya da Vespa kiralayabilirsiniz.

Roma' da Nerede Kalınır?

Roma'da Nerede yenir? Nerede içilir?

https://www.popevent.com.tr/blog/roma-da-nerede-yenir-nerede-icilir

Roma'da Gece Hayatı

Roma'da Nereden Alışveriş Yapılır?

Roma’da Gezilecek Yerler

Roma'da Festivaller

Roma'da 24 Saat

“Sonsuz şehir” lakabıyla da anılan Roma’da 24 saat geçirmek, Avrupa’daki birçok başkente göre nispeten daha kolay. İtalya’nın başkentinde gezilecek yerlerin birbirlerine yakın mesafede yer almaları, bu kolaylığı sağlayan en büyük etken olarak öne çıkıyor.

Schengen Vizesi Nasıl Alınır?

Schengen vizesi almadan önce bilmeniz gereken tüm detaylar bu yazımızda yer alıyor. Siz de hiçbir sorunla karşılaşmamak için Schengen vizesi başvuru işlemlerinden, vizenin nasıl alınacağına kadar merak ettiğiniz birçok şeye göz atabilirsiniz.

AS ROMA - AC MILAN MAÇ TURU PAKETİ

Hem Roma gezisi hem maç turu! Baharın yüzünü yavaş yavaş göstermeye başladığı günlerde Roma’da bir kaçamağa ne dersiniz? 2 gece 3 gün sürecek harika bir seyahat ile hem tatil ihtiyacınızı giderin hem de İtalyan futbolunun bayram günlerinden birine tanık olun.

ROMA GEZİ REHBERİ

* Doldurulması zorunlu alanlar.