ŞAMPİYONLAR LİGİ MAÇ BİLETLERİ

Lig ve Kupalar
  • ŞAMPİYONLAR LİGİ YARI FİNAL MAÇ BİLETLERİ ŞAMPİYONLAR LİGİ YARI FİNAL MAÇ BİLETLERİ GÖZAT
  • ŞAMPİYONLAR LİGİ ÇEYREK FİNAL MAÇ BİLETLERİ ŞAMPİYONLAR LİGİ ÇEYREK FİNAL MAÇ BİLETLERİ GÖZAT
  • ŞAMPİYONLAR LİGİ HAKKINDA
ŞAMPİYONLAR LİGİ HAKKINDA

Kulüpler arasında Avrupa futbolundaki en büyük, dünyada futbolunda da en prestijli turnuva olan UEFA Şampiyonlar Ligi, ilk kez 1955 yılında düzenlendi ve ilk kupa 1955/56 sezonunun sonunda sahibini buldu ve Real Madrid ilk beş kupayı üst üste kazanarak günümüz futbolunda kırılması imkansıza yakın bir rekorun sahibi oldu. 1992'ye kadar Şampiyon Kulüpler Kupası adıyla düzenlenen organizasyon, 1992/93 sezonunda itibaren ise grup formatıyla tanıştı ve Şampiyonlar Ligi ismiyle anılmaya başlandı. Dörder takımlı iki grupta toplam sekiz takımla başlayan Şampiyonlar Ligi formatı, takım sayılarının kademeli olarak artmasıyla sekiz grupta 32 takımın mücadele ettiği heyecan dolu halini aldı.

Turnuvada iki ay süren eleme turlarının ardından 10 takım belirleniyor ve bu takımların doğrudan katılan 22 takıma eklenmeleriyle o yıl Avrupa'nın en büyük sahnesine çıkacak 32 takım belirleniyor. Eylül ayında başlayan grup maçları, Aralık ayında son bulduktan sonra 2 aylık aranın ardından gruplarını ilk iki sırada bitiren 16 takımın katıldığı eleme turu heyecanı başlıyor. Tek maç üzerinden oynanan finalin hangi stadyumda ve şehirde oynanacağı ise UEFA tarafından en az bir sezon önceden açıklanıyor. Finalin oynanacağı yer daha önce belirlendiği için nadiren de olsa takımlardan birinin ev sahibi durumunda sahaya çıktığını görmek mümkün. 2011/12 sezonunda Chelsea-Bayern finali Bayern'in stadı Allianz Arena'da oynansa da Alman devi kendi evinde kupayı kazanamadı. Türkiye'den temsilcilerimizin de her sezon boy gösterdikleri Şampiyonlar Ligi'nin 2005'teki finaline ise Atatürk Olimpiyat Stadı ev sahipliği yaptı. İstanbul'da ilk yarıyı 3-0 geride kapatan Liverpool, ikinci yarı başında skoru 3-3'e getirip penaltılarla kupaya uzandı ve Şampiyonlar Ligi tarihinde Türkiye ve İstanbul adı da unutulmaz bir yere kazındı.

Şampiyonlar Ligi'nin dev ve görkemli kupası ise 1967'de bugünkü halini alarak futbolun en büyük simgelerinden biri haline geldi. Geçmişten günümüze Raul, Giggs, Maldini, Gerrard, Cristiano Ronaldo, Zidane, Messi gibi yıldızların ellerinde havaya yükselen kupayı kazanmak için sergilenen kıran kırana mücadele her sezon daha da artarak sürüyor. Atılan efsanevi golleri, efsane kalecilerin yaptıkları unutulmaz kurtarışları, yıldızların bireysel yeteneklerini ve kulüp futbolundaki en büyük şöleni yerinde izlemek, her futbol izleyicisinin hayallerini süslüyor. Kazanan takıma değil katılmayı başaran takıma bile önemli bir prestij kazandıran Şampiyonlar Ligi'nde 32 takımlı formatta sezon boyu 125 maç izleme şansınız bulunuyor ve Avrupa'nın dört bir yanında futbol heyecanı sizi bekliyor. Ücretsiz teslimatla size ulaşacak olan biletinizi PopEvent ayrıcalığıyla hızlı ve güvenli şekilde satın alabilir, Şampiyonlar Ligi'ndeki 125 maçtan birinin heyecanını Avrupa'nın dört bir yanında yerinde yaşayabilirsiniz.