FC BARCELONA - RCD ESPANYOL MAÇ BİLETİ

10 Mayıs 2020 , Pazar
Camp Nou , Barselona / İspanya
Biletler
  • Kategori / Bölüm
  • Adet
  • Fiyat (Euro)
Oturma Planı
Camp Nou
Maç Hakkında

Avrupa ve dünya futbolunun en büyük yıldızlarını bünyesinde barındıran La Liga'nın, en büyük iki futbol şehrinden biri olan Barcelona'nın en büyük derbisinde FC Barcelona, ezeli rakibi Espanyol ile karşı karşıya geliyor.

İlk kez 23 Aralık 1900'de oynanan ve 0-0 sona eren özel maçla başlayan Barcelona-Espanyol rekabeti, İspanyol futbol tarihinin en eski rekabeti olarak tarihte unutulmayacak ve asla değişmeyecek bir yere sahip. İki ekibin ezeli rekabetini önemli hale getiren unsurlardan biri de ilk maçtaki bir detaya dayanıyor. Tamamen İspanyol öğrencilerden kurulu olarak sahaya çıkan Espanyol'a karşı Barcelona, ilk maçta hiçbir yabancı oyuncusunu oynatmayıp rakibiyle adil ve eşit şartlarda mücadele etmek istemişti. Barcelona, Katalunya'nın Katalan tarafıyken, Espanyol ise Katalunya'nın İspanyol tarafı olarak göze çarpıyor. Espanyol her ne kadar ilk maçına tamamen İspanyol oyuncularla çıkmış olsa da günümüzde kapılarını Bask bölgesinden oyuncuların yanı sıra İspanyol olmayan oyunculara da açmış durumda. İki takım arasında oynanan maçlarda 177. maçla beraber Barcelona 100 galibiyet barajına ulaşırken, Espanyol'un yakın gelecekte buna ulaşma ihtimali bulunmuyor. Barcelona'nın 100. galibiyetine ulaştığı maçta, Espanyol'un ezeli rakibine karşı yakaladığı galibiyet sayısı sadece 36'da kaldı. Ezeli rakiplerin La Liga'daki ilk mücadeleleri ise 7 Nisan 1929'da oynandı ve tarihteki ilk "Derbi Barceloni" 1-0'lık skorla Barcelona'nın oldu. Espanyol'un sahasında oynanan sezonun diğer maçı 1-1 sonuçlandığında rakibine ligdeki ilk golü atan Espanyol, galibiyet için ise bir sonraki sezon 19 Ocak 1930'da oynanacak olan, 4-0 kazancağı derbiyi beklemek zorundaydı.

Ancak Barcelona’nın tarihteki ezici üstünlüğüne rağmen Derbi Barceloni tarihinin en farklı skoru, 1951’deki 6-0’lık zaferle Espanyol’a ait. Barcelona 1930-1931 sezonunda rakibine altı gol atabilmiş olsa da yediği iki gol en farklı skor için engel oldu. Yine de bu Espanyol için bir teselli durumunda zira İspanya tarihinin en eski rekabeti, aynı zamanda ülkedeki büyük derbiler arasında bir tarafın en ağır bastığı rekabet ve Espanyol burada geride kalan takım konumunda. 2016 yılında dek Espanyol’un sadece üç kez ligi Barcelona’dan önde tamamlamış olması da bunu kanıtlar nitelikte. Maçın oynanacağı Camp Nou stadı, 99 bin 354 kişilik kapasitesiyle Avrupa'nın en büyük stadı. Rakiplerin korkulu rüyası Camp Nou, tarih boyunca birçok Espanyol derbisine ev sahipliği yaparken, 2009-2014 arasında derbiyi burada izleyenler, beş sezon boyunca ezeli rakiplerinden gol bile yemeden derbi zaferi tattılar.

İki ekip, İspanya İç Savaşı yüzünden liglerin yapılmadığı üç sezonun dışında sadece dört sezonda, Espanyol La Liga’da yer almadığı için birbirlerine rakip olmadılar ancak Espanyol düştüğü sezonlardan sonra ara vermeden bir üst lige çıkmayı başararak Derbi Barceloni’nin hız kesmemesini sağladı. Barcelona-Espanyol derbisi, El Clasico gibi büyük bir klasiğe rağmen “derbi” anlamının tam karşılığını veren en büyük maç ve Camp Nou’da neredeyse 100 bin kişinin arasında derbi coşkusunu ve heyecanını yaşamak bir futbolseverin yaşayabileceği en unutulmaz deneyimlerden biri. Derbi Barceloni’nin unutulmayacak ve her maç artan heyecanına sahip olmak için POP Event & Travel ile avantajlı ve güvenli şekilde bilet satın alabilir, ücretsiz teslimat sayesinde kolaylıkla biletine ulaşabilir ve heyecanı yerinde yaşayabilirsin.

BİLET TALEBİ

* Doldurulması zorunlu alanlar.