FC BARCELONA - REAL MADRID MAÇ BİLETİ

06 Mayıs 2018 , Pazar
Camp Nou , Barcelona / Spain
Biletler
  • Kategori / Bölüm
  • Adet
  • Fiyat (Euro)
Oturma Planı
Camp Nou
Maç Hakkında

Dünyadaki bütün futbol otoritelerinin ve milyonlarca futbolseverin gözü yine Barcelona-Real Madrid arasında oynanacak derbiye çevriliyor. Kıyasıya mücadelenin nefes keseceği dünya derbisine Barcelona ev sahipliği yapacak. Dünya futbolunun en gözde ligleri arasında olan La Liga'yı ve dünya futbolunu domine eden bu iki dev takımın karşılaşması, şampiyonluk mücadelesinde önemli bir konumda yer alıyor. Yaklaşık 99,500 seyirci kapasiteli Camp Nou'da oynanacak mücadele, uzun yıllardır birbiri ile kıyasıya rekabet içerisinde olan iki takımı karşı karşıya getirecek.

"El Clasico" olarak bilinen derbi, uzun bir geçmişe sahip. Katalan ekibi Barcelona ve İspanyol ekibi Real Madrid arasındaki mücadele futbol çerçevesinin yanı sıra sosyolojik ve siyasi bir arkaplana da sahip. 1900'lü yılların başında başlayan bu dev rekabet gün geçtikçe daha keyifli hale gelerek futbolun zirvesine yerleşmiş durumda. Dünya derbisi olarak görülen bu mücadelede bugüne kadar iki takım, 33'ü dostluk maçı olmak üzere 263 kez karşı karşıya geldi. Real Madrid sahadan 96 kez galip ayrılırken, Barcelona 109 galibiyet ile bu dev mücadeleyi önde tamamladı. 58'i beraberlikle biten 263 mücadelede, Madrid temsilcisi 430 gol bulurken, Barcelona ekibi ise 458 gol ile karşılık verdi.

İsminden ve kulüp ambleminde bulunan kraliyet tacından da anlaşılacağı üzere Real Madrid kraliyet ailesini temsil eden bir futbol ekolüdür. Eflatun-beyazlı ekip 1902 yılında kurulmuş ve o günden bu güne futbol konusunda önemli adımlar atmıştır. Katalan halkının "Més que un club" yani "Bir kulüpten daha fazlası" olarak nitelendirdiği Barcelona ise 1899 yılının ikinci çeyreğinde kurulmuştur. İki takım arasındaki rekabet bu yıllarda başlamış ve bugün tüm dünyanın merakla takip ettiği ve sonucu kestirmenin güç olduğu bir derbi haline gelmiştir.

Kadrosunda Cristiano Ronaldo, Gareth Bale, James Rodriguez gibi yıldızları bulunduran Real Madrid, Katalanları kendi sahasında mağlup edebilmek mücadele edecek. Arda Turanlı, Messili, Suarezli ve Neymarlı Barcelona ise galibiyetlerine bir yenisini daha eklemek için kendi seyircisi önünde ter dökecek. Siz de bu eşsiz mücadelede yerinizi almak ve futbolun keyfini doyasıya yaşamak için POP Event & Travel'i kullanarak rahatlıkla bilet alabilirsiniz. Güvenli ve kolay bir şekilde temin edeceğiniz maç biletinizi ücretsiz bir şekilde teslim alabilir, derbilerin derbisinde yerinizi ayırtabilirsiniz.

BİLET TALEBİ

* Doldurulması zorunlu alanlar.