Mobil Menü Icon

Ne Zaman Gidilir?

MAYIS

Kaç Gün?

7 Gece
8 Gün

Gidiş

23 MAYIS 2020

Dönüş

30 MAYIS 2020

Otel

4 - 5 Yıldızlı Otellerde Konakma

İSKANDİNAVYA TUR PAKETİ

1 Gün : İstanbul-Stokholm "Stokholm Şehir Turu"

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali içerisinde rehberle buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Stokholm’e hareket. Yaklaşık 3 saat sürecek bir yolculuğun ardından Stokholm Arlanda havalimanına varış ve şehir merkezine hareket. İskandinavya’nın eğitim, kültür sanat merkezi Stockholm’ü yakından tanıyacağımız panoramik şehir turunda görülecek yerler arasında renkli İsveç evleri ile ün yapmış tarihi Gamla Stan, İsveç Kraliyet ailesinin resmi rezidansı olan Kraliyet Sarayı, ünlü bilim adamı ve girişimci Alfred Nobel’in "İnsanlığa kimin faydası dokunur ise ona benim servetimden ödül verin." vasiyeti üzerine kurulan, buluşlarının sergilendiği Nobel Müzesi, Halk arasında Stockholm Katedrali olarak adlandırılan St Nicholas Kilisesi, eski Borsa Binası, Nobel ödüllerinin dağıtımının yapıldığı Belediye Binası ve 7 tiyatroyu aynı çatı altında toplayan Ulusal Tiyatro Binası bulunmaktadır. Tur sonrası serbest zaman veriyoruz ardından konaklayacağımız otele transfer ve konaklama.


2 Gün : Stokholm "Serbest Zaman veya Ekstra Skansen & Vasa Müzesi Turu"

Kahvaltı sonrası tam gün serbest zaman. Arzu edenler düzenlenecek olan ekstra Skansen ve Vasa Müzesi turuna katılabilir.

Özel araçlarımız ile ile bir zamanlar İsveç kraliyet ailesinin avlanmak için kullandığı günümüzde ise müzeleri ile ünlü Djurgarden adasına geçiyoruz. İskandinavya’nın en çok ziyaret edilen müzesi olan Vasa ziyaretimiz esnasında, tarihi bir yolculuğa çıkacağız. Döneminin en güçlü savaş gemisi olarak tasarlanan Vasa daha ilk selamlama seferinde batar. Aradan geçen 333 yılın ardından tekrar gün ışığına çıkarılan geminin hemen hemen %95’i orjinal olup dünyada görebileceğiniz tek 17.yy savaş gemisidir. Vasa müzesi ziyareti ardından İskandinavya’nın en büyük açık hava müzesi olan Skansen’e geçiyoruz. İsveç’in farklı bölgelerinden getirilerek orijinal olarak tekrar inşa edilen İsveç evleri arasında yürürken, İsveç kültürü hakkında bilgi sahibi oluyoruz. Ayrıca İskandinav vahşi yaşamı hakkında bilgi sahibi olacağız. Skansen meydanında geyik eti veya somon deneyebilirsiniz. Tur sonrası Stokholm şehir merkezine dönüş ve serbest zaman.

 


3 Gün : Stokholm-Bergen "Bergen Şehir Turu"

Kahvaltının ardından havalimanına transfer. Yerel havayolları ile Bergen’e hareket. Varışımızda panoramik Bergen tanıtım turumuz esnasında görülecek yerler arasında; Hakon Kalesi, Balık pazarı, Hansa evleri bulunmaktadır. Tur bitiminde otele transfer, odalara yerleşme ve serbest zaman.


4 Gün : Bergen-Gudvangen-Flam-Gelio "Gudvangen & Ekstra Flam Treni"

Sabah kahvaltımızın ardından otelden ayrılarak Voss üzerinden Gudvangen’e hareket ediyoruz.(Bergen - Gudvangen 147 km). Varışımızın ardından Aurland ve Nerøy fiyortlarını geçerek 2 saatlik feribot yolculuğu ile Flåm’a varıyoruz. Dileyen misafirlerimizle ekstra olarak, dünyada en dik açı ile tırmanan Flam tren gezimizi yapıyoruz. Keyifli yolculuğumuz esnasında istasyonda duruyor ve şelaleyi görüyor, ardından 860 rakımlı tepeye ulaşıyoruz. Muhteşem manzaraları izleme ve fotoğraf çekme imkanı buluyoruz. Tur sonrasında 3 saatlik bir otobüs yolculuğunun ardından Geilo'ya varış ve otele transfer.

5 Gün : Gelio-Oslo-Gemi "Oslo Şehir Turu"

Kahvaltı sonrası özel otobüsümüz ile Oslo şehrine hareket. Muhteşem Norveç manzaralarını yolculuğumuz esnasında fotoğraflama imkanımız olacak. Saat 12:00 sularında Norveç'in başkenti Oslo'ya varış. Varışımız ile beraber yapacağımız şehir turumuzda Oslo şehrinin tüm manzarasını izleyebileceğiniz Holmenkolen tepesine gidiyoruz. Burada Norveçliler’in milli sporu olan kayak ve kayakla atlama hakkında rehberimizden alacağımız bilgilerin ardından Vigeland Parkı, Kraliyet Sarayı, Karl Johan Caddesi, Opera Binası ve Oslo Üniversitesi panoramik olarak görülecek yerler olacaktır. Tur sonrasında Oslo limanına transfer ve DFDS Seaways ile Kopenhag'a gitmek üzere gemiye biniş yapacağız. Geceleme gemide.

Önemli Not: Bavullar gemide konteyner içinde olup erişilmesi imkansız olacağından misafirlerin şahsi önemli eşyalarını yanında bulundurmaları gerekmektedir. Gemiye bırakılan bavullar Kopenhag otelinde alınacaktır.


6 Gün : Kopenhag "Kopenhag Şehir Turu"

Gemide alacağımız açık büfe kahvaltının ardından, Kopenhag limanına yanaşıyoruz. Limanda bizi bekleyen otobüsümüz ile yapacağımız şehir turunda küçük deniz kızı, Langeline Limanı, Ameliaborg Sarayı, Opera binası, Holmen Adası, Nyhavn Limanı, Christianborg Kalesi ve Tivoli Bahçeleri görülecek yerler arasında olacaktır. Tur bitiminde otele transfer.


7 Gün : Kopenhag "Kuzey Zealand Ekstra Turu"

Sabah otelde kahvaltının ardından tam gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz için ekstra Kuzey Zealand turu. Kopenhag’dan ayrılıp Danimarka Rivierası ve Oresund Denizi’ni takip ederek kuzeye çıkacağız. Yol boyunca varlıklı kesimin yaşadığı çok güzel sayfiye yerleri ve evler bulunuyor. Shakespeare’in Hamlet’i ile ölümsüzleşmiş olan Kronborg Kalesi ve Helsingor şehrini gördükten sonra kraliyet ailesinin yazlık saray olarak kullandığı Fredensborg’a doğru gideceğiz. Kale, Esrum Gölü’nün yanında inşa edilmiş. Danimarka’nın en muhteşem kalesi olarak geçen ve Rönesans stili bir yapıda yer alan Frederiksborg Kalesi Hillerod isimli kasabada bulunuyor. Kalenin bahçeleri de çok güzel. Serbest zamanın ardından Kopenhag’a geri döneceğiz.

8 Gün : Kopenhag-İstanbul

Kahvaltı sonrası rehberimizin vereceği saatte havalimanına transfer. Uçağa biniş işlemlerinin ardından İstanbul'a hareket. Yaklaşık 3 saatlik bir uçuşun ardından İstanbul havalimanına varış ve turumuzun sonu. Bir sonraki seyahatinizde görüşmek üzere!

DAHİL OLAN HİZMETLER

İstanbul-Stockholm / Kopenhag-İstanbul ekonomi sınıf uçak bileti ve alan vergisi

Stokholm-Bergen arası uçak bileti ve alan vergisi

Belirtilen kategori otellerde 6 gece oda kahvaltı bazında konaklama

Gemide 1 gece kahvaltı dahil konaklama (İç Kabinde)

Gemide 1 akşam yemeği

Geilo otelinde 1 akşam yemeği

Gudvangen-Flam arası gemi ile Fiyortlar gezisi

Programda belirtilen tüm transferler ve şehir turları

Profesyonel rehberlik hizmeti

Seyahat Sigortası (Tur iptali durumunda tur fiyatının 'i kapsam dışındadır.)

DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

  • Yurt Dışı çıkış harcı 
  • Vize Bedeli 120 €
  • Zorunlu Seyahat sağlık sigortası
  • Programda verilen ekstra turlar

GİTMEDEN ÖNCE

Seyahatiniz için yararlı bilgiler

NEDEN POP EVENT & TRAVEL?

BİR GÖZAT
Yukarı Çık