Mobil Menü Icon

Ne Zaman Gidilir?

TEMMUZ

Kaç Gün?

7 GECE
8 GÜN

Gidiş

25 TEMMUZ 2020

Dönüş

01 AĞUSTOS 2020

Otel

4 - 5 Yıldızlı Otellerde Konakma

KLASİK İTALYA TUR PAKETİ

1 Gün : İstanbul-Venedik "Şehir Turu"

Belirtilen havalimanında, belirtilen buluşma noktasında rehber ile buluşma. Uçağa biniş işlemlerinin ardından Venedik'e hareket. Venedik sadece Dükler’in, Kazanova’nın, Bellini’nin değil aynı zamanda kanalların, gondolların, adaların, ve köprülerin şehridir. Yaklaşık 2,5 saatlik uçuşun ardından tüm bu güzellikleri rehberimiz eşliğinde tanımaya başlıyoruz. Şehir keşif turumuz sonunda otelimize hareket ve dinlenmeniz için serbest zaman.


2 Gün : Venedik “Serbest Gün veya Verona & Garda Ekstra Turu”

VERONA & GARDA, Romeo ve Jülyet’in şirin ve romantik kenti, kuzey İtalya’nın incisi Verona’yı keşfettikten sonra, İtalya’nın en büyük gölü ve üst sınıfın sayfiye yeri olan Garda’ya hareket ediyoruz. Garda gölü kıyısında ortaçağ kalıntıları, kafe ve şık dükkanlarla süslü sokaklarıyla gizli bir cennet olan Sirmione kasabasında sadece kıyı şeridinin değil, sürat motorlarına binip gölün ve yalnızca gölden görülebilen harika Sirmione manzarasının da tadını çıkarıyoruz.


3 Gün : Venedik-Floransa "Şehir Turu"

Floransa‘ya hareket. Michelangelo, Da Vinci gibi isimlerle yeni bir devir başlatan, Rönesans‘ın başkenti Floransa, Jül Sezar‘ın Kleopatra‘ya olan aşkı sebebiyle kurulmuş ve her türlü sanata, mimariye ev sahipliği yapmaktadır. 252 km ve yaklaşık 3 saatlik yolculuk ardından tüm bu atmosferi rehberimiz eşliğinde hissediyoruz. Şehir keşif turumuz sonunda Floransa otelimize hareket ve dinlenmeniz için serbest zaman.


4 Gün : Floransa “Serbest Gün veya Büyük Toskana Ekstra Turu”

BÜYÜK TOSKANA, İtalyan Rönesans’ının doğduğu yer, sanatın, edebiyatın ve şarabın merkezi Toskana Bölgesini keşfediyoruz. İlk durağımız Pisa, Sekiz yüz yıldan fazla bir tarihe sahip Eğri Pisa Kulesi’ni duymayan yoktur. Toscana Bölgesi’nde Floransa’nın 85 km. batısında bulunan Pisa Kenti’nin tarihi merkezi olan Mucizeler Meydanı’nda yükselen bu kule, aslında Pisa Katedrali ve vaftizhanesinin çan kulesi olarak inşa edilmiştir. Mimar Pisano ailesinin bir eseri olan kule, daha yapımı esnasında eğrilmeye başlamış, bu hata telafi edilememiş ve yapı bu şekilde tamamlanmıştır. Tarih boyunca yavaş yavaş eğilme devam etmiş ve kule sayısız restorasyonla güçlendirilerek günümüze dek gelmiştir. Bugün sadece Pisa Kenti’nin değil, İtalya’nın da önemli ülke sembollerinden biridir. Meydandaki tezgahlarda zengin bir hediyelik eşya alışveriş imkanı vardır. Pisa’dan sonra ortaçağın gökdelenleri diyebileceğimiz kuleli evleriyle tanınan şirin San Gimigniano kentine uğruyoruz. Bu tarihi kenti doyasıya gezdikten sonra dokusuyla günümüze en orjinal haliyle gelebilmiş bir Toscana kalesi ve kasabası olan Siena’ya devam ediyoruz. Ortaçağda ilk defa bankerliğin ve bankacılığın kurulmuş olduğu bu kentte her sene Temmuz ve Ağustos aylarında düzenlenen Palio Festivali ve at yarışları bütün dünyadan ziyaretçi çeker. Kasabayı oluşturan mahalleleri temsil eden bakımlı ve soylu atlar bu yarışlarda kendi mahallelerini onurlandırmak için kıyasıya koşarlar, seyisleri düşse bile, eğer koşmaya devam edip birinci gelirlerse o senenin şampiyonu olurlar. Kesme taş zeminli daracık sokaklarda gerçek bir Ortaçağ kasabasında gezmenin keyfine varıp, şık ve kaliteli mağazalarda alışveriş yapma imkanı bulacağız.


5 Gün : Floransa-Roma "Şehir Turu"

Roma ‘ya hareket. Öyle bir şehir düşünün ki etrafınızda 360 derece döndüğünüzde 3000 yıllık tarihi film şeridi gibi görebileceksiniz. 280 km ve yaklaşık 3 saatlik yolculuk ardından tüm bu güzellikleri rehberimiz eşliğinde tanımaya başlıyoruz. Şehir keşif turumuz sonunda otelimize hareket ve dinlenmeniz için serbest zaman.


6 Gün : Roma “Serbest Gün veya Napoli & Pompei Ekstra Turu”

NAPOLI ve POMPEI ‘de Güney İtalya ile tanışıyoruz. Roma İmparatorluğu döneminde Akdeniz’in en büyük kentlerinden biriyken Vezüv Yanardağı’nın kül ve lavları altında kalmış Pompei, iki yüz yıldan beri süren kazılar sayesinde tekrar gezilebilen dünyanın en büyük açık hava müzelerinden biridir. Birçok Roma yapısının hala sağlam olarak görülebildiği Pompei’de sokak sokak gezip o günün medeniyetini tanıyacak ve Vezüv’ün lavlarının altında kalan insan kalıntılarını göreceksiniz. Ardından Napoli’ye devam ediyoruz. Vezüv Yanardağı’nın eteklerinde kurulu, Napoliten şarkıların kaynağı, İtalyan pizzasının vatanı, tipik bir Akdeniz şehri olan Napoli’de otobüsle yapılacak panoramik tur esnasında şehrin elit mahallesi Vomero, Enrico Caruso’nun evi, şehre hakim bir tepede fotoğraf molası, Santa Lucia kıyı şeridi ve Kraliyet Kalesi görülecek yerler arasındadır. Gezimize Napoli’nin ünlü pizzasını tadacağımız öğle yemeği dahildir.


7 Gün : Roma “Serbest Gün veya Gandolfo-Nemi-Outlet Center Ekstra Turu”

Roma’nın güneyinde, şehir merkezine 1 saat mesafede, volkanik göller bölgesinde, Papa’nın yazlık malikanesinin bulunduğu Gandolfo’da fotoğraf molasına müteakip gideceğimiz Nemi Köyü, tarihi ve doğal güzellikleriyle meşhurdur. Anthony Quinn’in ünlü “Kasabanın Sırrı” filminden hatırlayacağınız Nemi, envai çeşit dağ çileği ve köyün çeşmesinden akan maden suyu ile tanınan, yaş ortalamasının 70-80 olduğu, kendinizden başka bir turist göremeyeceğiniz, karakteristik, ufak bir italyan köyüdür. Bu gezide Papaların ve ünlü Romalıların yazlık ve kışlık evlerinin bulunduğu bölge olan, aynı zamanda beyaz şarabı, piknik alanları ve muhteşem manzaralarıyla ünlü Lazio Bölgesi’ni tanıyoruz. İtalya’nın en büyük outlet centerlarından biri olan Castelli Romani Outlet Center, bu turun son etabıdır. Otele dönüş sonrası dinlenmeniz için serbest zaman.


8 Gün : Roma-İstanbul

İstanbul uçuşu için havalimanına hareket. Uçağa biniş işlemlerinin ardından yaklaşık 3 saatlik yolculuk sonrası İstanbul’a varış. Bir sonraki seyahatinizde görüşmek üzere!

 

DAHİL OLAN HİZMETLER

İstanbul-Venedik/Roma-İstanbul ekonomi sınıf uçak bileti ve alan vergisi

4* otellerde oda - kahvaltı esasında yedi gece konaklama

Venedik - Floransa - Roma transferleri

Yarım günlük Venedik, Floransa, Roma şehir turları

Vatikan gezisi

Rehberlik hizmetleri

Havaalanı - otel – havaalanı transferleri

Seyahat sigortası (Tur iptali durumunda tur fiyatının 'i kapsam dışındadır.)

DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

Yurt Dışı çıkış harcı 

Vize Bedeli 120 €

Zorunlu Seyahat sağlık sigortası

Programda verilen ekstra turlar

GİTMEDEN ÖNCE

Seyahatiniz için yararlı bilgiler

NEDEN POP EVENT & TRAVEL?

BİR GÖZAT
Yukarı Çık