REAL MADRID - DEPORTIVO ALAVES MAÇ BİLETİ

10 Mayıs 2020 , Pazar
Santiago Bernabéu , Madrid / İspanya
Biletler
  • Kategori / Bölüm
  • Adet
  • Fiyat (Euro)
Oturma Planı
Santiago Bernabéu
Bilet Hakkında

İlk randevularının üzerinden 85 yıldan fazla zaman geçen Real Madrid ve Deportivo Alaves, buna rağmen ligde nadiren karşı karşıya geldiler. La Liga'da oldukça az boy gösteren Deportivo Alaves, 2015/16'da Segunda'da(2. Lig) şampiyon olarak 2006'dan sonra yeniden en üst seviye futbola dönmeyi başardı. 2016/17 sezonu, Deportivo Alaves'in, İspanya'nın bir numaralı ligindeki sadece 12. sezonu olacak. Söz konusu sezonun ilk yarısı dahil olmak üzere 2017 yılına dek toplamda 23 kez karşılaşan iki ekip arasında istatistiksel anlamda büyük bir uçurum bulunuyor: Real Madrid'in 19 galibiyetine karşılık Deportivo Alaves'in galibiyet sayısı iki.

İlk 23 maçlık serüvende Deportivo Alaves'in galibiyetleri 8 Mart 1931'de tarihin ikinci maçında ve 6 Mayıs 2000'de Madrid'deki maçta geldi. Özellikle ikinci galibiyeti takip eden sezonda Deportivo Alaves'in UEFA Kupası finaline yükselmesi ve 5-4'lük unutulmaz finalin bir parçası olması, kupayı kaybetse de bu küçük takımın her zaman hatırlanmasını sağladı. Deportivo Alaves, bu kadar mütevazı bir görüntüde olsa da tarihinde birçok efsanenin ve yıldızın adına rastlamak mümkün. Aleksandr Mostovoi, Adrian Ilie, Ivan Campo, Abelardo, Jorge Valdano ve Martin Palermo gibi birçok unutulmaz isim geçmişte Alaves forması giyen futbolcular arasında yer alıyorlar. Aynı zamanda Andoni Zubizaretta gibi bir efsanenin de kulüple maça çıkmamış olsa da bu altyapıdan yetiştiğini unutmamak gerekiyor. Tüm bu yıldızlar hem Alaves formasıyla hem de La Liga'nın diğer takımlarıyla efsane stadyum Santiago Bernabeu'da forma giyme şansı buldular. İstatistiksel anlamda oldukça geride olmaları, günümüzdeki oyunculara birçok efsanenin başaramadığını başarma ve Avrupa'nın en büyük mabetlerinden birinde Real Madrid'e yenilmeyerek kulüp tarihine geçme fırsatı tanıyor.

Hem İspanya milli takımının hem de Avrupa futbol tarihinin en büyük yıldızlarının yollarının geçtiği ve birçoğunun da evi olarak gördüğü 85 bin 454 kişilik stadyumda La Liga heyecanını yaşayıp, İspanya'da bile nadiren izlenebilen Real Madrid-Deportivo Alaves maçına yerinde tanıklık etmeye hazırsan POP Event & Travel güvencesiyle alacağın biletin kapına kadar geliyor. Madrid'in bazılarına göre en güzel yerinin kapıları sonuna kadar açacak olan biletini hızlı, kolay ve güvenli bir şekilde satın alarak Gareth Bale, Cristiano Ronaldo, Toni Kroos ve Sergio Ramos gibi süper yıldızları en mutlu oldukları yerde izleyebilirsin.

BİLET TALEBİ

* Doldurulması zorunlu alanlar.