REAL MADRID - VİLLAREAL MAÇ BİLETİ

17 Mayıs 2020 , Pazar
Santiago Bernabéu , Madrid / İspanya
Biletler
  • Kategori / Bölüm
  • Adet
  • Fiyat (Euro)
Oturma Planı
Santiago Bernabéu
Bilet Hakkında

Dünya ve Avrupa futbol tarihinin en büyük yıldızlarının uğrak noktası olan, heyecanın 38 hafta boyunca eksik olmadığı La Liga’da en büyük iki devden biri Real Madrid, Malaga’yı konuk ediyor.

Konuk takım Malaga, bir dönem tıpkı Paris Saint-Germain ve Manchester City gibi Arap sermayesinin desteğini almıştı ancak UEFA ile finansal konuda ters düşülmesi ve yapılan anlaşmalar sonrası kısa yoldan büyük takım olma hedefine ulaşamamıştı. Yine de mücadeleden geri kalmayan Malaga, şampiyonluk hayaline ulaşamasa da 2015/16 sezonunda Real Madrid’e iki maçta da yenilmeyerek şampiyonluk mücadelesine doğrudan etki edebilecek bir takım olduğunu gözler önüne serdi. Malaga finansal güce kavuştuktan sonra sınırsız harcamalar yapamamış olsa da 2011/12 sezonunda ligi dördüncü tamamlayıp 2012/13 sezonunda Şampiyonlar Ligi’ne katıldı ve burada çeyrek final oynamayı başardı.

Ev sahibi Real Madrid ise Avrupa futbol tarihine her dönemde damga vurmayı başardı ve her zaman en büyük yıldızlara kadrosunda yer verdi. Macarların efsanesi Ferenc Puskas, Alfredo Di Stefano, Hugo Sanchez, Santillana gibi unutulmaz yıldızlarla hatırlanan Real Madrid, 90’larda Raul Gonzalez efsanesinin doğuşuna tanıklık etti ve 2000’li yılların başında da unutulmaz Los Galacticos dönemini yaşadı. Figo, Zidane, Ronaldo, Beckham, Roberto Carlos, Raul, Casillas gibi yıldızların bulunduğu kadro, hem ligde hem de Şampiyonlar Ligi’nde kupaya ulaşarak o dönem adının hakkını vermiş oldu. 2010’lu yıllarda ise sahne sırası Ronaldo, Bale, James, Kroos gibi yeni nesil yıldızlara geldi ve Real Madrid’in şampiyon geleneğini yine hem İspanya’da hem de Şampiyonlar Ligi’nde zafer kazanarak sürdürdüler.

İki ekibin ligdeki karşılaşmaları 1949/50 sezonuna dayanıyor. Malaga’nın sahasında 23 Ekim 1949’da oynanan ilk maçı Real Madrid 3-1 kazanarak ilk randevudan itibaren rakibine olan üstünlüğünü kabul ettirdi. İki takım 2015/16 sezonunun sonuna dek ligde 70 kez karşı karşıya geldiler ve Real Madrid bu maçların 44 tanesini kazanmayı başardı. Yine 2016 yazına dek, efsane yıldızların ev sahibi Santiago Bernabeu’da oynanan 35 La Liga maçında ise 29 maçı Real Madrid kazanırken diğer maçlar berabere bitti.

New Chamartin adıyla 1947’de açılan Santiago Bernabeu stadyumu, 81 bin 44 kişilik kapasitesiyle Avrupa’da tribün baskısının en yoğun şekilde hissedildiği stadyumlar arasında yer alıyor. Tarihte iki kere büyük yenileme çalışması geçiren stadyumun kapasitesinde ise dört kere düzenlemeye gidildi ve stadyum son şeklini 2011 yılında aldı. 1964 Avrupa Futbol Şampiyonası’nın da finaline ev sahipliğini yapan efsane stadyumda Real Madrid-Malaga mücadelesini izlemek için POP Event & Travel güvencesiyle kolay ve hızlı bir şekilde alacağınız biletiniz kapınıza kadar gelecek ve size büyülü stadyumun kapılarını ardına kadar açacak.

BİLET TALEBİ

* Doldurulması zorunlu alanlar.