TOTTENHAM HOTSPUR FC - ARSENAL FC MAÇ BİLETİ

24 Ekim 2020 , Cumartesi
Wembley Stadium, London / Birleşik Krallık
Biletler
  • Kategori / Bölüm
  • Adet
  • Fiyat (Euro)
Oturma Planı
Wembley Stadium
Bilet Hakkında

 

İngiliz futbolunun en özel ve ateşli derbilerinden biri olan Kuzey Londra Derbisi, rekabetleri bir asırdan uzun bir süreye dayanan Tottenham Hotspur ve Arsenal'i bir kez daha karşı karşıya getiriyor. Her yıl Kuzey Londra'nın en büyüğü olmak için rakip olan Londra'nın iki devi, birbirlerine gönderdikleri oyuncuların performansları ve yaşanan sert mücadelelerle her zaman dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyorlar. Sol Campbell, Emmanuel Adebayor, William Gallas gibi, iki takımın da formasını giyerek derbi oynayan isimlerle, tribünlerdeki ateşli gruplar zaten gergin olan ortamda psikolojik savaşa da kolaylıkla girebiliyorlar.

İki ekip arasında hafızalardan asla silinmeyecek gollü maçlar ve şampiyonluk mücadeleleri İngiliz futbolseverleri her dönem bambaşka heyecana sürüklediler. 2004/2005 sezonunda Arsenal'in deplasmanda 5-4 kazandığı maç, Tottenham taraftarı için üzerinden uzun yıllar geçse de unutulmayacak bir maç olmuştu. Tottenham 2008/2009'da 4-4'le Arsenal deplasmanında benzer bir sonucu yakalamaya çalışsa da başarılı olamamıştı. Yakın tarihin en çarpıcı olayı ise 2011/12 sezonunun ikinci maçıyla 2012/13 sezonunun ilk maçını sadece dokuz ay arayla Arsenal'in iki kez 5-2'lik skorla kazanması olmuştu. Tottenham Hotspur taraftarı için unutulmayacak bir yara haline gelen skorlardan sonra Arsenal maçları daha sert ve konsantrasyonu yoğun halde geçmeye başladı.

Kuzey Londra'nın derbi ateşini tarihi farklı galibiyetlerle süslemek isteyen Spurs, Topçular karşısında elde ettiği 100 yıldan uzun süre önce elde ettiği 5-0'lık galibiyeti tekrarlar mı bilinmez ama üç puanı alma yolunda kıran kırana bir mücadeleye gireceği kesin. Kuzey Londra'da saha içi ve dışında, aynı semtin iki takımı arasında oynanacak dev mücadeleyi hem şehir içinde hem de Tottenham'ın evinde büyük bir coşkuyla yaşamak için POP Event & Travel biletini ücretsiz teslimatla sana ulaştırıyor. Kolay ve güvenli bir yolla biletini hemen alarak Kuzey Londra'nın renginin bir sonraki randevuya dek mavi mi kırmızı mı olacağının cevabını yerinde izleyerek alabilirsin.

BİLET TALEBİ

* Doldurulması zorunlu alanlar.