CHELSEA FC - ARSENAL FC MAÇ BİLETİ

06 Ağustos 2017 , Pazar
Wembley Stadium, London / United Kingdom
Biletler
  • Kategori / Bölüm
  • Adet
  • Fiyat (Euro)
Oturma Planı
Wembley Stadium

BİLET TALEBİ

* Doldurulması zorunlu alanlar.
Bilet Hakkında

Premier League heyecanını başkent Londra'dan 110 yılı aşan geçmişe sahip bir derbi ile yaşamak istiyorsanız Chelsea-Arsenal maçı sizleri bekliyor. Semt olarak Chelsea'nin Fulham, Arsenal'in ise Tottenham ile daha sert bir rekabeti bulunuyor gibi gözükse de Chelsea'nin tüm kıtada ciddi bir finansal bir güç olmasıyla 2000'li yıllardan sonra Londra'nın bir numaralı maçı Chelasea-Arsenal maçları oldu. İlk kez 9 Kasım 1907'de Chelsea'nin 2-1'lik galibiyetiyle başlayan ezeli rekabette 2017 yılına kadar toplam 167 maça tanıklık edildi. Bunların 165 tanesi İngiliz futboluna dahilken, iki maç ise Şampiyonlar Ligi'nde oynandı. Şampiyonlar Ligi'nde Chelsea rakibine karşı bir galibiyet ve bir beraberlikle üstün olan taraf olsa da genele baktığımızda 167 maçın 64 tanesini Arsenal'in kazandığı görülüyor, 55 maçta ise Chelsea galibiyeti var.

İki ekip arasında genel olarak olarak deplasman takımlarının galibiyetleri, yakın tarihte daha ilgi çekici oldular. Arsenal'in deplasmandaki 5-3'lük zaferi veya Chelsea'nin Londra'dan 4-1'le dönmesi gibi. Ancak yine de bu rekabetin en ağır galibiyeti, bu maçın da oynanacağı Stamford Bridge'de 6-0'la Chelsea'den geldi. 22 Mart 2014'te Eto'o, Hazard, Schürrle gibi isimlerin yıldızlaştıkları o maç, ligi yakından takip edenlerin hafızalarında o günden bu yana yer ediniyor.

Kapılarını 28 Nisan 1877'de açan ve o günden bu yana yeri hiç değişmeyen, sadece bir stadyum değil bir futbol anıtı olarak da kabul edebileceğimiz Stamford Bridge her futbolseverin mutlaka maç izlemesi gereken yerler arasında yer alıyor. İçindeki maçın önemi ne olursa olsun tarihi dokusunu her yerinde hissedebileceğiniz efsane stadyumda bir de şehrin en büyük derbisini izleme fırsatı bulmak çoğu kişinin hayallerini süslüyor. POP Event ise sunduğu güvenli ve kolay bilet satın alma yöntemiyle biletini ücretsiz teslimatla sana ulaştırarak yaşı 140 yılı aşan tarihi stadyumda en özel futbol deneyimlerinden birini yaşamanı sağlıyor.