LIVERPOOL FC - ARSENAL FC MAÇ BİLETİ

04 Mart 2017 , Cumartesi
17:30
Anfield Stadium , Liverpool / United Kingdom
Biletler
  • Kategori / Bölüm
  • Adet
  • Fiyat (Euro)
Oturma Planı
Anfield Stadium

BİLET TALEBİ

* Doldurulması zorunlu alanlar.
Bilet Hakkında

120 yılı aşan geçmişiyle Premier League'in iki kırmızı devinin mücadelesi, bir kez daha tarihi stadyum Anfield'da sahneleniyor. 1893'te Liverpool'un 5-0'lık deplasman galibiyetiyle başlayan kırmızı rekabette heyecan, yıllar boyunca hiç eksilmedi. Kupa maçlarından Şampiyonlar Ligi mücadelelerine kadar birçok unutulmaz maç oynayan ikili arasında, takvimler 2017'yi gösterene kadar toplam 191 maç oynandı. Liverpool, renktaşını 72 kez devirme başarısı gösterirken, Arsenal de 68 galibiyetle takibini sürdürdü. Arsenal, 2017 yılına dek, Manchester United'ın ardından Liverpool'u tarih boyunca en fazla yenen ikinci takım olmayı başardı. 191 maç içerisinde, Liverpool'un evinde oynanan maçlarda ise 95 maçın 50'sini ev sahibi kazandı, konuk ekip 26 kez zaferle Londra'ya döndü.

Maçın oynanacağı efsane stadyum Anfield, 1884'te açılmasına rağmen 1892'den bu yana Liverpool'a hizmet ediyor. Kale arkasındaki Kop Tribünü ile Avrupa'da futbola gönül veren herkesin saygısını kazanan anıtsal stadyum, giriş kapısında yazan ve her maç söylenen You Will Never Walk Alone ile tanınıyor. Liverpool tarihi hezimetler de alsa, lig yarışından da kopsa, unutulmaz zaferlere de imza atsa maçın son saniyeleri geldiği anda Kop Tribünü tarafından söylenmeye başlanan marş birkaç saniye içerisinde tüm stadı sararak Liverpool şehrini inletiyor.

Steven Gerrard, Michael Owen, Robbie Fowler gibi yakın dönem efsanelerinin, Dennis Bergkamp, Robert Pires, Thierry Hanry gibi Arsenal efsaneleri ile kıran kırana maçlar oynadıkları Liverpool-Arsenal rekabetine sen de Anfield'da tanıklık edebilirsin. POP Event seni Premier League'e götürecek olan bileti kolay ve güvenli bir şekilde satın almanı sağlıyor ve ücretsiz teslimatla ulaştırıyor.