MANCHESTER UNITED - CHELSEA MAÇ BİLETİ

27 Nisan 2019 , Cumartesi
Old Trafford , Manchester / Birleşik Krallık
Biletler
  • Kategori / Bölüm
  • Adet
  • Fiyat (Euro)
Oturma Planı
Old Trafford
Bilet Hakkında

 

 

Chelsea'nin kurulduğu yıl olan 1905'teki ilk maçla başlayıp günümüze kadar uzanan dev rekabette sıradaki perde Old Trafford'da açılıyor. Düşler Tiyatrosu olarak da bilinen ve 1910'dan bu yana İngiliz futboluna hizmet eden efsane stadyum, birçok unutulmaz Manchester United-Chelsea maça ev sahipliği yapıyor. Bobby Charlton'dan David Beckham'a, Ryan Giggs'ten Eric Cantona'ya kadar birçok yıldızın çimlerinde ter döktükleri ve Chelsea zaferlerine imza attıkları Old Trafford, yeni yıldızlarıyla mavilere karşı yeni zaferleri bekliyor.

İki takım arasındaki rekabet, istatistiksel olarak en ilginçleri arasında yer alıyor. Zira, takımların farklı dönemlerde birbirlerine ezici üstünlükleri bulunuyor. 2012/13 sezonunun ilk yarısında 28 Ekim günü deplasmanda Chelsea'yi 3-2 deviren Manchester United, üç gün sonra 31 Ekim'de Lig Kupası maçını yine aynı statta 5-4 kaybettikten sonra 2017 yılına dek bir daha rakibini yenme fırsatı bulamadı. Kupada ve ligde rakibine karşı uzun bir yenilmezlik serisi yakalayan Chelsea, yakın tarihte Manchester United'a karşı en başarılı takım oldu. Ancak "Kırmızı Şeytanlar" da "Maviler" olarak bilinen rakibini Avrupa kupalarında iki kez üzdü. 2008 Şampiyonlar Ligi finalinde kupayı Chelsea'den alan United, 2010/11 sezonunda iki maçı da kazanıp bu defa rakibinin Şampiyonlar Ligi'nde finale giden yolculuğuna son vermişti. İki ekip, 1905-2017 yılları arasında toplam 161 resmi maç oynadılar ve Chelsea'nin yakın dönemdeki üstünlüğüne rağmen genel toplamda United 62-48'le rekabetin birkaç adım öne çıkan tarafı olmayı başardı.

Old Trafford'da kırmızı ile mavinin iç içe geçerek sunacağı unutulmaz futbol resitalini yerinde izlemek ve yeni hikayelerden birine yerinde tanık olmak istiyorsan POP Event & Travel sana güvenli ve hızlı bir bilet satın alma fırsatı sunuyor. Ücretsiz teslimatla sana gelecek biletinle Düşler Tiyatrosu'nun tarihi koltuklarında Premier League'in asırlık rekabetinin heyecanını yerinde yaşayabilirsin.

BİLET TALEBİ

* Doldurulması zorunlu alanlar.