ANDREA BOCELLI KONSER BİLETLERİ

  • ANDRE BOCELLI HAKKINDA
ANDRE BOCELLI HAKKINDA

22 Eylül 1958 yılında İtalya’da doğan Andrea Bocelli, kadife sesi ile insanı bambaşka diyarlara götüren besteci, şarkı sözü yazarı ve albüm yapan ünlü bir tenordur. 12 yaşında bir futbol oyunu sırasında kaza geçiren ünlü, iki gözünü de kaybetti. Şarap üreticisi olan babası oğlunun müziğe olan ilgisini erken yaşlarında fark ederek Bocelli’ni bir müzik okuluna gönderdi. Henüz 6 yaşındayken piyano çalmasını öğrenen tenor, piyanonun yanı sıra okulda flüt ve saksafon çalmasını da öğrendi. Pisa Üniversitesi hukuk Fakültesinde eğitimini tamamlayan ünlü, bir süre resmi memur olarak avukatlık yaptı. Ancak müziğe olan tutkusu Avukatlık mesleğini yapmasına izin vermedi.

Müzik kariyerine 1992 yılında, İtalya’nın ünlü rock yıldızı Zuccero’nun Pavorotti için hazırladığı Miserere adlı demo parçasına eşlik etmesiyle başlayan Bocelli, şöhret basamaklarına ilk adımını attı. 1994 yılında katıldığı San Remo Şarkı Festivali’nde II Mare Calma Della Sera isimli parçasıyla birinci oldu. Veda etme zamanı isimli parçası ile uluslar arası şöhreti yakalayan ünlü, bu parçası ile yaklaşık 6 ay müzik listelerinin başında yerini aldı. Özellikle parçanın İngilizce versiyonu olan Time to Say Goodbye’ın Sarah Brightman ile düeti Almanya ve Kuzey Amerika’da haftalarca liste başı olarak milyonlarca albüm satışına imza attı.

2001 yılında yarı otobiyografik Sessizliğin Müziği anı kitabı ve Cieli di Toscana adlı pop albümünü çıkaran Bocelli, başarısını korumaya devam etti. 2002 yılında şef Lorin Maazel’in kemanı eşliğinde çıkarttığı romantik Sentimento albümü 2003 yılında İngiliz Klasik Müzik töreninde en iyi albüm ödülünü aldı. Albümün başarısını Mısır Piramitleri önünde verdiği konserle kutlayan Bocelli, tüm dünyanın nefesinin kesilmesini sağladı.

1993 yılında Enrica ile evlenen ünlü tenorun 2 oğlu vardır ve eşinden 2002 yılında boşanmıştır. Dünyanın en iyi üçüncü tenoru olarak kabul edilen sanatçı, muhteşem sesi ve kör olmasına rağmen başarısını engellemeyen azmi ile dünyada büyük bir hayran kitlesine sahiptir. Her geçen yıl daha da efsaneleşen sanatçının Londra’daki konseri için biletlerinizi Pop Event & Travel üzerinden satın alarak muhteşem bir konserin tadına varabilirsiniz.