Mobil Menü Icon
AMSTERDAM 24-SAAT

Zekice kurgulanmış kent tasarımı sayesinde tarihi hakkında bilgi sahibi olmak, kültürel zenginliğini tanımak, renkli gece hayatını deneyimlemek ve cazip alışveriş seçeneklerini değerlendirmek için Amsterdam’da 24 saat geçirmek yeterli olabiliyor. Tabii bir gün gibi kısa bir süre içerisinde tüm bu aktiviteleri gerçekleştirebilmenin yolu, hangi rotayı izlemek gerektiğini ve hangi mekânların bu özellikleri en iyi şekilde yansıttıklarını bilmekten geçiyor.

SABAH
SABAH

 

5 yıldızlı W Hotel Centrum’da rahat bir uykunun ardından Amsterdam tatilinizin ilk gününün sabahında kahvaltı yapmak için otelin restoranını tercih edebilirsiniz. W Hotel’de kahvaltı, konforlu ve sakin bir ortamda gezginlere 5 farklı seçenek halinde sunuluyor. Otele alternatif olarak Dam Meydanı çevresinde kahvaltı yapılabilecek birçok mekân bulunuyor.

 

Oteldeki keyif dolu kahvaltının ardından hem gezi planınızı gözden geçirmek hem de tatlı keyfi yapıp enerji toplamak için Amsterdam Konferans Merkezi bünyesindeki Grand Café Beurs van Berlage’e geçebilirsiniz. Cappuccino içerek güne başlamaktan hoşlananlar için ideal olan kafenin ambiansı oldukça etkileyici. Binası 1903 yılında Hollanda Borsası olarak kullanılmak üzere inşa edilen ikonik mekânda öğle ve akşam yemeği servisi de yapılıyor.

 

ÖĞLE
ÖĞLE

 

Kafede yeteri kadar zaman geçirdiğinizi düşünürseniz, Dam Meydanı’na geri dönüp Kral Louise Bonaparte zamanından kalma birçok eşyanın sergilendiği Kraliyet Sarayı’nı, çeşitli sergilere ev sahipliği yapan Yeni Kilise’yi ve Madame Tussauds’u ziyaret edebilirsiniz. Alternatif olaraksa kentin kalbi sayılan meydanda geçireceğiniz zamanın büyük çoğunluğunu, popüler alışveriş merkezi De Bijenkorf’a ayırabilirsiniz. Lüksün öne çıktığı içeriği ile birçoklarını kendisine çeken alışveriş merkezinde dünyaca ünlü markaların şubeleri ve tasarımcılara ait butikler faaliyet gösteriyor. Bu mekânlardan alışveriş yapan Avrupa Birliği üyesi olmayan ülke vatandaşları, istedikleri takdirde vergi iadesi avantajından yararlanabiliyor.

 

Öğleden sonra yorulduğunuzu hisseder ve kahve molası vermeyi düşünürseniz, Heineken Experience ve Rijkmuseum’a yakın konumdaki Scandinavian Embassy’ye gidebilirsiniz. Sosyal açıdan Amsterdam’ın en zengin bölgelerinden biri olan De Pijp sınırları içerisindeki kafede, İskandinav kökenli lezzetleri ve kahve çeşitlerini deneme fırsatı bulabilirsiniz. Mekân, kahvelerinin yanı sıra sağlıklı kahvaltı ve öğle yemeği seçenekleri, atölye çalışmaları, çiftlere özel akşam yemeği organizasyonları nedeniyle de hem yerel halk hem de gezginler arasında ilgi odağı konumunda.

 

 

AKŞAMÜSTÜ
AKŞAMÜSTÜ

 

 

Akşamüstü Amsterdam Arena Stadyumu’na gidip, kentin dünyaca ünlü futbol takımı Ajax’ın Feyenoord ile oynadığı maçı canlı olarak izleyebilirsiniz. Birçokları tarafından Hollanda futbolunun en önemli rekabeti olarak nitelendirilen ve yerel halk tarafından “De Klassieker” adıyla anılan karşılaşma, iki şehir arasındaki siyasi farklılık nedeniyle daima ateşli bir atmosferde oynanıyor.

Dünyanın en önemli 25 derbisinden biri olarak gösterilen futbol karşılaşmasının gerçekleştirildiği Amsterdam Arena Stadyumu’nu gezmek isterseniz, program dışı günlerde düzenlenen rehberli turlara katılabilirsiniz. Bu turlar esnasında futbol takımının tarihi ve 1993-1996 yılları arasında 140 milyon Euro’luk bütçeyle inşa edilen görkemli stadyum hakkında detaylı bilgiler öğrenebilir, geçmişte kazanılan kupalar ile ödülleri inceleme fırsatı yakalayabilirsiniz.

 

AKŞAM
AKŞAM

 

Maçı izlerken harcadığınız enerjiyi geri kazanmak için akşam Worst Wijncafe’nin yolunu tutabilirsiniz. 2017 yılından beri faaliyette olan kafe, 12.00-00.00 saatleri arasında hizmet veriyor. Mekânda 19.00’dan itibaren 4 farklı çeşit lezzetin sunumunun yapıldığı popüler tabldot akşamı başlıyor. Şarap menüsünün zenginliği ile dikkat çeken kafede servis edilen yemeklerin büyük kısmında, hatta bazı tatlılarda, özel hazırlanmış sosis çeşitleri kullanılıyor.

 

Sosis ve şarap barında karnınızı doyurduktan sonra renkli gece hayatını deneyimlemek isterseniz, kentin en çok ilgi çeken kırmızı fener bölgesi De Wallen’a yakın konumdaki AIR Amsterdam’da ilk tatil gününüzü noktalayabilirsiniz. 2010 yılında efsanevi gece kulübü iT yerine açılan mekân; Perşembe, Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri canlı Dj performansı eşliğinde sabahın ilk ışıklarına kadar eğlenmek isteyenlerle dolup taşıyor.

 

En Yeniler

Yukarı Çık