Mobil Menü Icon
BERLİN 24-SAAT

Gelişmiş toplu ulaşım ağı ve kompakt kent merkezi yapısı sayesinde Berlin’de 24 saat geçirmek zannedildiği kadar zor bir durum değil. Konaklama konusunda seçiminizi merkezi konuma sahip oteller arasından yaparsanız kısa sürede birçok turistik mekânı ziyaret edebilir, yerel mutfak hakkında fikir sahibi olabilir, eğlence ve alışveriş olanaklarından istediğiniz oranda yararlanabilirsiniz.

SABAH
SABAH

 

24 saatlik Berlin tatilinizin ilk saatlerini, sosyal açıdan canlı Friedrichshain semtindeki Michelberger Hotel’de dinlenerek geçirebilirsiniz. Mercedes Benz Arena’ya kısa yürüme mesafesindeki oteldeki sanatsal dekorasyona sahip odanızda konforlu uykunun ardından kahvaltı için bünyesindeki restoranı tercih edebilirsiniz. Taze ve organik ürünler kullanılarak hazırlanan kahvaltı, açık büfe usulü sunuluyor. Restoranda ayrıca vegan, vejetaryen ve glutensiz seçenekler de bulunuyor.

 

Kahvaltınızın ardından otelden ayrılıp önce Spree Nehri’nin kıyısında yer alan East Side Gallery’yi ziyaret edebilirsiniz. Berlin Duvarı’ndan geriye kalan 1,3 kilometre uzunluğundaki bölümde yer alan çalışmaları inceledikten sonra öğle saatlerinde gezinize iki farklı rotada devam edebilirsiniz. Rotaların ilkinde yerdeki plakaları takip ederek duvarın eskiden uzandığı hattı gezebilirsiniz. Bu gezinti sırasında Sony Center’ın bulunduğu popüler Postdamer Platz’da zaman geçirme fırsatı yakalayabilirsiniz. İkinci seçenek olaraksa otelinizin önünden geçen metroyu kullanıp gezilecek yerler açısından daha zengin kent merkezine yolculuk yapabilirsiniz.

 

 

ÖĞLE
ÖĞLE

 

 

Tercih hakkınızı kent merkezine gitmekten yana kullanırsanız, Berlin’in kalbi konumundaki Alexanderplatz’ı ziyarete etme fırsatını bulabilirsiniz. Meydanda zaman geçirirken kentin kendine has manzarasını seyretmek için 365 metre uzunluğundaki Berliner Fernsehturm’un küre şeklindeki üst bölümüne çıkabilirsiniz. Meydandan ayrılıp DDR Müzesi yönüne gidecek olursanız, görkemli Berlin Katedrali’ne ev sahipliği yapan Müzeler Adası’na ulaşabilirsiniz. Adada bulunan Bergama Müzesi’nde Anadolu’dan getirilen eserler sergileniyor.

Gezinti sırasında enerjinizin düştüğünü hissederseniz, tazelenmek için Mitte’ye geçip Vom Einfachen das Gute’ye uğrayabilirsiniz. Invalidenstraße üzerinde hizmet veren gurme marketi, hem öğle yemeği hem de tatlı keyfi için ideal.

 

Yemek molasının ardından kahve içmeyi arzu ederseniz, Berg sınırları içerisinde yer alan ve Berlin’in en güzel sokağı olarak gösterilen Oderberger’deki Engelberg Prenzlauer’ya oturabilirsiniz. Klasik Alman kahvaltısı deneyimlemeye niyetli pek çok gezginin yoğun ilgi gösterdiği mekânda, kahvenizi samimi bir atmosferde içme olanağına kavuşabilirsiniz.

 

 

AKŞAMÜSTÜ
AKŞAMÜSTÜ

 

 

 

Akşamüstü alışveriş yapmak için kentin en büyük parkı unvanını taşıyan Tiergarten’e birkaç sokak uzaklıktaki KaDeWe’ye uğrayabilirsiniz. Gurme lezzetleri ve lüks markaları tek çatı altında konuklarına sunmasından dolayı mekân, Berlin’in en çok ilgi çeken alışveriş merkezi konumunda. Tesisteki ilk 4 katta ünlü giyim firmalarına ait mağazalar hizmet veriyor. 5. katı; elektronik eşyalara, oyuncaklara ve kitaplara meraklı alışveriş tutkunlarının ilgisini çekebilecek fırsatları bünyesinde barındırıyor. 6. ve 7. katlarda ise gastronomi meraklılarının hoşuna gidecek seçenekler bulunuyor.

Alışverişi tamamladıktan sonra keyifli bir akşam yemeği için rotanızı, Türk nüfusun yoğunluğundan dolayı “Küçük İstanbul” ismiyle de anılan Kreuzberg’e çevirebilirsiniz. Berlin’in kültürel açıdan en renkli yerleşiminde faaliyet gösteren Michelin yıldızlı Tulus Lotrek, menüsünde her zevke hitap eden lezzetleri barındırıyor.

AKŞAM
AKŞAM
 

 

Berlin’de 24 saat sürecek tatilinizin son bölümünde eğlenmek için önce Lady GaGa’nın “Joanne World Tour” kapsamında kentte vereceği konseri izleyebilirsiniz. Benzersiz sahne şovlarıyla hayranlarına eşine az rastlanır bir konser deneyimi yaşatan dünyaca ünlü şarkıcının konserine, otelinize birkaç adım uzaklıktaki Mercedes Benz Arena’nın ev sahipliği yapması planlanıyor. E-spor turnuvaları başta olmak üzere birçok farklı branştan etkinlikler için kullanılabilecek şekilde tasarlanan salon, 17.000 kişilik kapasiteye sahip ve lüks olanaklarıyla dikkat çekiyor.

Berlin tatilinde bir defa izleme fırsatı bulacağınız konserin bitimiyle birlikte Mitte’ye geri dönüp eğlenceye Bar Tausend’de devam edebilirsiniz. Friedrichstrasse İstasyonu’na uzanan tren yolunun altında yer alan eğlence mekânında içkinizi yudumlarken sahne alan grupların canlı performanslarını izleyebilir veya koyu bir sohbete dalabilirsiniz.

 

En Yeniler

Yukarı Çık