Mobil Menü Icon
BARSELOA ALİSVERİS

Barselona Nereden Alışveriş Yapılır?

Barselona, alışverış yapmak isteyen misafirleri için şehrin dört bir yanında bulunan alışverış merkezleri, ünlü mağaza zincirlerinin şubeleri, butik mağazalarıyla ve ucuz alışverış imkanlarıyla dolu bir şehir. Barselona gezi rehberimizde Barselona’da ne nereden alınır, Barselona’nın neyinin meşhur olduğu gibi soruların peşinden gidiyoruz. 

 

Portal de l’Angel

 

Portal de l’Angel

Avinguda Diagonal’den Barri Gotic’e kadar uzanan cadde, lüks markaları tercih eden gezginlerin uğrak noktası konumunda. Barselona turunuzda alışverış yapmak için cadde üzerinde yer olan Zara, Massimo Dutti, Benetton gibi ünlü zincirlerin şubelerini ziyaret edebilirsiniz. Barselona indirim zamanı ocak ve temmuz aylarına denk gelmektedir. Barselona gezi planınız özellikle bu aylara denk geliyorsa Barselona outlet mağazalarına göz gezdirebilirsiniz.

 

El Born

 

El Born

Barselona’nın en havalı ama bir o kadar da sakin mahallesi El Born, Barselona’da gezilecek yerlerinde başında geliyor. Sınırları içerisinde farklı tarzlara sahip hediyelik eşyalar ve giyim ürünleri satan mağazaları barındırıyor. El Born’da aileniz, arkadaşlarınız veya sevdikleriniz için şehre özgü Barselona hediyelik eşyası bulabilirsiniz. Ayrıca kentin bu kısmında bulunan, tasarımcılara ait butiklerde çeşit çeşit ayakkabı ve takı modellerinin sizleri beklediğini sakın unutmayın.

 

Passeig de Gracia

 

Passeig de Gracia

Barındırdığı atmosfer nedeniyle “Katalonya’nın Şanzelizesi” lakabıyla anılan cadde üzerinde Chanel, Hermes gibi markalara ait mağazalar faaliyet gösteriyor. Cadde üzerinden bulunan FC Barcelona mağazasından (Passeig de Gracia, 15) FC Barcelona hediyelik eşyaları alabilirsiniz. Ayrıca Caddeye girdiğinizde İspanyol menşei giyim firmalarına ait butikleri de görebilirsiniz.

 

El Corte Ingles

 

El Corte Ingles

Barselona’da alışveriş denildiğinde ilk akla gelen alışveriş merkezi El Corte Ingles kentin çeşitli noktalarında, farklı zevklere hitap eden birçok markayı tek bir çatı altında toplayan Barselona’nın en iyi alışveriş merkezlerinden biridir. Şubelerin büyük çoğunluğu, kentin modern yüzünü temsil eden Eixample içerisinde yer alıyor.

En Yeniler

Yukarı Çık