Mobil Menü Icon
BARSELONA NE-ZAMAN-GİDİLİR

Barselona tatilinizi planlamadan önce Barcelona hava durumu ve mevsimlerle ilgili detayli bilgiyi bulabileceğiniz ‘’Barcelona’ya ne zaman gidilir’’ başlıklı Blog yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

 

 

İLKKBAHAR/SONBAHAR
İLKKBAHAR/SONBAHAR

 

İLKKBAHAR/SONBAHAR

İlkbahar ve sonbahar, Barselona’da yağışın en fazla görüldüğü mevsimler olarak öne çıkıyor.Buna rağmen ilkbahar’da Mayıs ayı, sonbaharda ise Eylül ve Ekim ayları Barselona' turizm sezonun içerisinde sayılıyor ve şehir yaz aylarına göre daha az kalabalık oluyor. La Liga’da sezon Ağustos ortasında başlayacak ve Mayıs’ın ortasına kadar devam edecek. Tatil planınızı yapmadan önce mutlaka FC Barcelona maç turu paketlerini de gözden geçirmenizde fayda var.

 

Her iki mevsimde de gün içerisinde hava sıcaklığı 12-20 °C’de seyrediyor. Akşamları ise sıcaklık 11 ila 13 °C arasında değişiyor. Bu nedenle valizinizde ince bir yağmurluk ve uzun kollu kıyafetler bulundurmanız faydalı olabilir.

 

 

KIŞ
KIŞ

 

KIŞ

Kentin kış şartları, büyük oranda ilkbahar ve sonbahar ayları ile benzerlik gösteriyor. Yağış daha az görülmekle birlikte gündüz sıcaklıkları 12 ila 18 °C arasında değişiklik gösteriyor. Gece ise ısı 6 °C’ye kadar düşebiliyor. Bu mevsimde deniz suyu sıcaklığı ise 13 °C civarında seyrediyor. FC Barcelona’nın ucuz maç turu paketleri için kiş aylarını tercih edebilirsiniz.

 

 

YAZ
YAZ

 

YAZ

Bulutlanmanın çok az yaşanmasından dolayı yaz ayları, gezginlere Barselona’nın sunduğu fırsatlardan kısıtlama olmaksızın yararlanabilme imkânı tanıyor. Bu mevsimde en sıcak ay olarak Ağustos öne çıkıyor. Ay içerisinde sıcaklık değerleri 27-31 °C aralığındaseyrediyor. Deniz suyu sıcaklığı ise 26 derece civarında hissediliyor. Ayrıca Sonar müzik festivali de yaz aylarında Barselona’da gerçekleştiriliyor. 

En Yeniler

Yukarı Çık