Mobil Menü Icon
AMSTERDAM NEREDE-YENİR-NEREDE-İCİLİR

Restaurant

- Buffet van Odette, Centrum

Porsiyonlarının büyüklüğü ile beğeni toplayan Buffet van Odette, açıldığı günden bu yana yerel mutfağa özgü lezzetleri konuklarına ev yapımı tarzında sunuyor.

 

 

- Worst Wijncafe, Westelijke Eilanden

Şarap menüsü Fransız orijinli markalarla dolu olan Worst Wijncafe, sahanda pişmiş tapas çeşitleri ile ün yapmış. Tariflerin birçoğunda ana malzeme olarak sosis kullanılıyor.

 

 

Kahve Arası

- Lot Sixty One, Oud-West

Kentte dolaşırken kısa bir kahve molasına ihtiyaç duyarsanız, kendisi küçük ancak menüsü geniş Lot Sixty One’ı tercih edebilirsiniz.

 

 

- Scandinavian Embassy, De Pijp

İskandinav lezzetlerinden hoşlanıyorsanız, Scandinavian Embassy’nin Kuzey esintileri taşıyan şık ortamında kahve keyfi yapabilirsiniz.

 

 

- Grand Café Beurs van Berlage, Centrum

Hollanda’nın mimari açıdan en güzel binalarından biri sayılan eski Amsterdam Borsası binasında hizmet veren Grand Café Beurs van Berlage, sabah güne cappuccino içerek mutlu bir şekilde başlamak isteyenler için ideal. Mekânda sunulan tatlılar da hem lezzet hem de görünüş bakımından oldukça etkileyici.

 

 

- Toki, Jordaan

Minimalist bir ortamda, sakinlik içerisinde kahve içmek size cazip gelirse gezi programınıza Toki’yi dâhil edebilirsiniz. Mekânda sunulan kahveler Berlin’den, biralar Londra’dan, çaylar ise New York’tan getiriliyor.

 

 

Tatlı Keyfi

- De Kas, Watergraafsmeer

Eskiden belediye tarafından kullanılan eski bir fidanlıkta konuklarını ağırlayan De Kas’ın tatlılarda dâhil olmak üzere tüm menüsü, seralarında kullanıma hazır hale gelen meyve ve sebzelere göre günlük belirleniyor.

 

 

Kokteyl

- House of Bols

Museumplein’de yer alan House of Bols konuklarına tazeleyici kokteyller sunmadan önce onları interaktif bir tura çıkartarak Hollanda’nın Altın Çağı’nda geneverin nasıl tüm dünyada tüketilmeye başlandığı hakkında bilgiler sunuyor.

 

En Yeniler

Yukarı Çık