Mobil Menü Icon
MADRİD NEREDE-YENİR-NEREDE-İCİLİR

Restaurant

- La Cocina Del Desierto, Chueca

Dekorasyonunda yer alan Bedevi kültürüne özgü detaylarla oldukça otantik bir görünüme sahip olan La Cocina Del Desierto, konuklarına Arap mutfağına özgü lezzetleri sunuyor. Yemeklerde koyun etinden tahıllara hatta sebzelere kadar birçok malzeme kullanılıyor.

 

 

- Ultra Marinos Quintin, Salamanca

Ultra Marino Quintin’in hem dekorasyonunda hem de menüsünde geleneksellik ön planda tutuluyor. Mekâna ister İspanyol mutfağını denemek için isterseniz de organik çiftlik ürünlerini satın almak için gidebilirsiniz.

 

 

Tapas Deneyimi

- La Candelita, Chueca

La Candelita, Karayipler’in geleneksel kültürünü koloni dönemine özgü detaylarla zenginleştiren bir iç tasarıma sahip. Mekânın menüsünde Venezüella, Peru, Kolombiya ve Meksika orijinli tapas tarifleri bulunuyor.

 

 

- Circo De Las Tapas, Malasaña

Circo De Las Tapas, genç bireylere yönelik rahat ortamı ile beğeni topluyor. Zengin menüsü, mekânın tapas deneyimi için Madrid’de gidilebilecek en iyi yerlerin başında gelmesindeki ana sebebi oluşturuyor.

 

 

Kahve Arası

- Toma Cafe, Malasaña

Madrid şehir turu sırsında kısa bir kahve molasına ihtiyaç duyarsanız, tercih hakkınızı Toma Cafe’nin Malasaña’daki şubesinden yana kullanabilirsiniz. İşletmenin menüsü, mevsimden mevsime değişiklik gösteriyor.

 

 

- Coffee & Kicks, Sol

Sıcak bir yaz gününde Gran Via/Sol bölgesinde zaman geçiriyorsanız, Coffe & Kicks’e uğrayıp bir bardak soğuk kahve alarak serinleyebilirsiniz.

 

 

Tatlı Keyfi

- Mercado de San Ildefonso, Malasaña

Yerel tatlıları denemek istediğinizde rotanızı Mercado de San Ildefonso’ya doğru çevirebilirsiniz. Tarihi 19. yüzyılın 2. çeyreğine kadar uzanan kapalı pazar yerindeki yemek alanında İspanya mutfağının özgün lezzetlerini satan birçok restoran bulunuyor.

 

 

- Platea, Salamanca

Plaza de Colón’a birkaç adım uzaklıktaki Platea, gastronomi tutkunları için kaçırılmayacak fırsatları bünyesinde barındırıyor. 6 bin metrekarelik alanı kaplayan yeme-içme mekânının pastane bölümünde hazırlanan tatlıları tüketerek enerji topladıktan sonra El Club’a geçip doyasıya eğlenebilirsiniz.

 

 

Kokteyl

1862 Dry Bar, Malasaña

Akşamın ilerleyen saatlerinde bir şeyler içmek isterseniz, menüsünde 150’den fazla tarifin yer aldığı 1862 Dry Bar’a gidebilirsiniz. Mekânın en beğenilen kokteyllerinin başında Mint Julep, Gin Fizz, Martinez ve Angostura geliyor.

 

En Yeniler

Yukarı Çık