NBA MAÇ BİLETLERİ

  • NBA HAKKINDA
NBA HAKKINDA

6 Haziran 1946’da 11 takımla kurulan Amerika Basketbol Birliği (BAA) ile tarihteki yerini aldı. 1949 yılında ABD’deki bir diğer lig olan Ulusal Basketbol Ligi(NBL) ile birleşen BAA, Ulusal Basketbol Birliği(NBA) adını aldı ve 1949-1950 sezonu tarihte NBA adıyla oynanan ilk sezon oldu. 1946-1947 sezonunda Philadelphia Warriors Chicago Stags’i final serisinde 4-1 yendiğinde bu organizasyonun dünya basketbol tarihini yeniden yazacağını kimse bilmiyordu ancak NBA yıllar ilerledikçe büyüdü ve ABD sınırlarını da aşarak tüm dünyada ilgiyle izlenen bir lig haline geldi. Michael Jordan’dan Kobe Bryant’a, Larry Bird’den Wilt Chamberlain’e kadar onlarca takımdan sayısız efsane gelip geçti. Dünyada en çok seyirci çeken ve finansal gücü en yüksek lig olan NBA, Avrupa basketbolundan farklı olarak atletik ve fizik güce dayalı oyunuyla dikkat çekiyor ve dünyanın en popüler yıldızlarını her zaman bünyesinde barındırıyor.

82 maçlık normal sezonda boy gösteren 30 takım, kendi grupları ve konferanslarının dışında karşı konferanstaki takımlarla da maçlar oynuyor ve lig yönetimi tarafından sezonun ilk gününden son gününe dek tüm fikstür özenle düzenleniyor. Basketbolseverlerin tüm sezon boyunca istedikleri maçları ne zaman izleyecekleri konusunda tüm sorular ilk günden cevap bulmuş oluyor ve NBA bu konuda farkını ortaya koyuyor. Normal sezonun ardından ise sıra play-off maçlarına geçiyor ve konferanslarını en iyi performansı gösteren sekiz takım kozlarını paylaşıyor. Doğunun ve batının en iyi iki takımı ise dünyanın en çok izlenen basketbol maçları olan NBA Finalleri’ni oynuyor ve yedi maçlık seride dört galibiyete ulaşan ilk takım en az 98, en fazla 110 maç yaparak mutlu sona ulaşıyor. Sezon ortasında ise dünyanın dört bir tarafından verilen oylarla onlarca yıldız arasından seçilen 24 oyuncu Doğu ve Batı karmalarını oluşturarak ligin şov yönünün ön plana çıktığı All-Star maçında forma giyiyor.

2010’lu yıllarda Stephen Curry, Blake Griffin, Anthony Davis, James Harden, Russel Westbrook, Kevin Durant, Derrick Rose, Kawhi Leonard gibi birbirinden yetenekli, geleceğin efsaneleri arasında yer almaya hazır yepyeni yüzlere kavuştu. Geçmiş yıllarda Hidayet Türkoğlu ve Mehmet Okur gibi iki büyük yıldızımızın da forma giydiği NBA’de, 2016 yılında Ömer Aşık, Ersan İlyasova, Enes Kanter gibi önemli milli oyuncularımız da forma giydiler. Dünya basketbolunun zirvesinde yer alan, her bir salonunda efsanelerin emekli edilen formalarına rastlayacağınız, tarihin en büyük oyuncularının yolunun düştüğü NBA’in yüzlerce maçlık sezonunda favori takımınızın maçlarını izlemek için aradığınız bilete Pop Event & Travel ayrıcalığıyla ulaşabilirsiniz.