INTER MILAN MAÇ BİLETLERİ

  • Şehir Hakkında
  • Takım Hakkında
  • Yapılması Gereken 5 Şey
Şehir Hakkında

Lombardiya bölgesinin başkenti olan Milano, İtalya'nın başkenti Roma'nın ardından ülkenin en büyük ikinci şehri. Gotik mimarinin en göz alıcı yapılarından biri Duomo di Milano ve dünyanın en eski ve büyük alışveriş merkezlerinden biri olan Galleria Vittorio Emanuele ile yılın her anında turistlerin ilgisini çeken şehir, İtalya’nın 24 saat boyunca yaşayan muhteşem bölgelerinden biri olarak dikkat çekiyor. Futbol dışı sporlara da erişimin kolay olduğu Milano, Formula 1’in efsane pistlerinden Monza’ya sadece 15 kilometre uzaklıkta. Ülkenin moda, ekonomi ve kültür başkenti olarak da anılan Milano, moda haftası ve mobilya fuarı gibi birçok önemli organizasyona da ev sahipliği yapıyor. Muhteşem kaleleri, müzeleri, kiliseleri ve meydanlarıyla Milano yılın her anında sizleri bekliyor.

Takım Hakkında

Milano’nun iki devinden biri olan, Milano Derbisi’nin mavi tarafı Inter, 1908’de kuruldu. Şampiyonlar Ligi’ni 1964 ve 1965’te üst üste iki kez kazanan mavi siyahlılar, 2010’da da Jose Mourinho ile aynı başarıyı tekrarladı. 2016 yılına dek 18 şampiyonluğu bulunan Inter, ezeli rakibi Milan ile birlikte aynı şampiyonluk sayısıyla Juventus’u takip ediyor. Maçlarını Milan ile ortak kullandığı Giuseppe Meazza Stadı’nda oynayan Inter, San Siro olarak da bilinen stadın resmi ismini kendi kullandığı şekilde tescil ettirmeyi başarıp ezeli rekabette rakibine büyük bir gol atmayı başardı. 80 bin kişilik stadyumda Giuseppe Meazza, Christian Vieri, Javier Zanetti, Giuseppe Bergomi, Walter Zenga, Roberto Baggio, Marco Materazzi gibi birçok yıldız Inter formasını terletip İtalya ve Avrupa futbol tarihinde iz bıraktılar.

Yapılması Gereken 5 Şey

1- Gotik mimarinin dünyadaki en önemli eserlerinden, şehrin simgesi Duomo di Milano’yu ve büyüleyici katedralin bulunduğu Piazza del Duomo’yu, yani Katedral Meydanı’nı gezin.

2- Geçmişte İtalya’yı yöneten Sforzesco ailesinin evi Sforzesco Şatosu’nu gezip Michelangelo ve Leonardo da Vinci gibi ustaların eserlerini inceleyin.

3- Şehirde Gotik mimariyi yansıtan bir diğer dini yapı olan Santa Maria delle Grazie’yi gezip, Leonardo da Vinci’nin Son Yemek tablosunu yerinde görün.

4- Dünyada alışverişin kalbi olarak görülen yerlerden Gallerie Vittorio Emanuele II’de, en büyük markaların mağazalarını gezerek hayatınızdaki en özel alışveriş deneyimlerinden birini yaşayın.

5- Milano’dan bineceğiniz trenle 1 saatte Como gölüne ulaşarak şehir temposundan uzaklaşıp doğayla iç içe bir geziye katılın.