İTALYA SERIE A MAÇ BİLETLERİ

Lig ve Kupalar
  • SS LAZIO MAÇ BİLETLERİ  SS LAZIO MAÇ BİLETLERİ GÖZAT
  • JUVENTUS FC MAÇ BİLETLERİ JUVENTUS FC MAÇ BİLETLERİ GÖZAT
  • AC MILAN MAÇ BİLETLERİ AC MILAN MAÇ BİLETLERİ GÖZAT
  • INTER MILAN MAÇ BİLETLERİ INTER MILAN MAÇ BİLETLERİ GÖZAT
  • AS ROMA MAÇ BİLETLERİ AS ROMA MAÇ BİLETLERİ GÖZAT
  • SERIE A HAKKINDA
SERIE A HAKKINDA

Dünya futbolunda en büyük savunmacıların ve onlara karşı koymak isteyen büyük golcülerin tarih boyunca karşılaştıkları Serie A, 90 dakika boyunca kıran kırana devam eden maçları ve büyük yıldızlarıyla kendine has yapısını koruyor. 90’ların ve 2000’lerin en büyük savunmacılarından Maldini, Cannavaro, Nesta ve Costacurta’nın karşılarında Ronaldo, Batistuta, Baggio, Totti gibi sayısız büyük yıldızın oynadığı ligde, orta sahada da Pirlo başta olmak üzere birçok maestro forma giydi. Kalede ise ligin yakın tarihine damga vuran isim önce Parma’da oynayıp Juventus’ta efsane haline gelen Gianluigi Buffon oldu.

2000’li yılların ortalarına kadar savunma ağırlıklı olan lig, 2010’lara girildikçe gol ortalamasının hızla yükseldiği, sert savunma oyununa rağmen golcülerin kalecileri avlamaya başladıkları bir yapıya büründü. Özellikle 2014/15 sezonunda gol ortalamasında hem Premier League hem de La Liga’yı geride bırakan Serie A, sadece savunmasıyla öne çıkan bir lig olmadığını tüm dünyaya kanıtladı.

Dünya ve Avrupa futbolunda tribün şovları ve taraftar grupları konusunda açık ara en özel lig olan Serie A’da birçok takım dünyaca ünlü taraftar grubuna sahip. Lazio’nun Irridicubili, Roma’nın Curva Sud, Napoli’nin Napoli Ultras, Juventus’un Viking Juve ve Fiorentina’nın Curva Fiesole grupları ile beraber büyük küçük ayırt etmeksizin tüm takımların kendi taraftar grupları bulunuyor. Özellikle aynı şehrin takımlarının yaptığı derbi maçlarda taraftar gruplarının çekişmeleri maçın heyecanını bile gölgeleyebiliyor. Sampdoria-Genoa, Milan-Inter ve Lazio-Roma gibi aynı şehirde aynı stadı kullanan iki takımın maçlarında ev sahibi konumundaki takım kim olursa olsun, karşılıklı iki kale arkası tribünü rakip takımın gruplarının paylaşmaları İtalya'da tribün kültürünün ne denli farklı olduğunun göstergesi.

En büyük savunmacıları, her dönemin en iyi kalecilerini, orta sahanın usta yıldızlarını ve sert savunmaları yıkan yıldız golcüleri aynı anda izlemek için Serie A her zaman en doğru adres. Ses bombalarının stadyumları inlettiği derbiler ve büyük maçlar, Totti gibi 40 yaşına gelse de oynamaya devam eden büyük efsaneler, futbol tarihinin anıtsal nitelikleri stadyumları ve tüm bunların çok daha fazlası Serie A’da sizleri bekliyor.Dünya futbolunun en özel ülkelerinden İtalya’nın en üst seviye ligindeki büyüleyici futbol ortamını tüm futbolseverler gibi siz de tatmak istiyorsanız aradığınız bilete Pop Event & Travel ayrıcalığı ile ulaşabilirsiniz. Ücretsiz teslimat avantajıyla kapınıza kadar gelecek olan maç biletiniz sayesinde Serie A’nın tüm heyecanına ortak olabilir ve asla unutamayacağınız atmosferine siz de yerinde tanıklık edebilirsiniz.