Mobil Menü Icon

Dünyanın dört bir tarafından turist alan Barcelona'nın incisi Camp Nou, sadece futbol sevdalılarının değil Avrupa kültürüne meraklı olanların da şehirdeki ilk duraklarından biri oluyor. Buraya kolay bir şekilde ulaşmak ve bu efsanevi stadyumda geçireceğiniz zamanı eşsiz kılmak için içeriğimize göz atabilirsiniz.

 

Barcelona, futbol ile alakası olsun olmasın herkesin tanıdığı takımlardan biridir. Takım, üstün başarıları ve bu başarıların arkasında yatan kültür mirası ile tüm dünyada takdir görür. 1957'den beri takımın stadyumu olan Camp Nou, "Yeni Stadyum" anlamına gelir ve Katalanya'nın gözbebeği Barcelona' da yer alır. Barcelona için kullanılan "Sadece Bir Futbol Takımı Değil" ifadesi, takımın Katalan mirasını vurgular. Böylece gerek İspanya gerek Avrupa tarihi açısından önemli bir şehir olan Katalan Barcelona'yı ziyaret eden her turist bu futbol mabedini görmek ister.

 

Camp Nou, mesafe olarak şehir merkezine ve havaalanına pek uzak olmasa da Camp Nou'ya ulaşım yollarını önceden araştırmanızda fayda var. Stada varan birkaç farklı rota arasından dilediğinizi seçebilirsiniz.

 

Metro ile Ulaşım

Katalunya için Barcelona’nın kalbi demek mümkün Metro hatlarının hemen hemen hepsi için bağlantı noktası Katalunyadır. Line 3 ile (yeşil hat) Camp Nou’ya gidebilirsiniz Maria Cristina veya Les Corts metro duraklarından herhangi birinde indikten sonra her iki durak stadyuma 5-10 dakika yürüme mesafesindendir. Bir başka alternatif Line 5 (mavi hat) ile de Camp Nou’ya gitmek mümkün bunun için Badal veya Collblanc duraklarından birinde inerek yine 10 dakika bir yürüme ile Camp Nou’dasınız!

 

Stadı gösteren tabelaların yardımıyla Camp Nou'ya kolayca ulaşabilirsiniz.

 

Hareket noktanız havaalanı ise, L3 metro hattına ulaşmak için önce RENFE trenine binmeniz ve trenden Passeig de Garcia durağında inerek L3 metrosuna aktarma yapmanız gerekiyor.

 

Otobüs ile Ulaşım

Camp Nou’ya ne yakın otobüs duraklarının listesi şu şekildedir ; 7, 15, 43, 67, 8, 74, 75, L12, L50, L60, L62

 

Şehir merkezinden 5, havaalanından ise 14 km uzakta olan Camp Nou'ya taksiyle ulaşmak da alternatifler arasında yer alıyor. Futbol efsanesi FC Barcelona'nın stadyumunda maç oynanmadığı zamanlarda bile iyi zaman geçirebilirsiniz. Camp Nou müzesini ziyaret ederek, stadyumu tamamen gezebilir, soyunma odalarını bile görebilirsiniz. Üstelik buradan sevdikleriniz için hediyelik eşyalar satın alabilir, çektireceğiniz fotoğrafların Barcelona futbolcuları ile yan yanaymışsınız gibi montajlanmış kopyalarını satın alabilirsiniz.

 

 

FC Barcelona maç biletinizi satın aldınız şimdi sıra konaklama da Camp Nou’ya yakın bölgede sizin gibi futbolseverler için kurulmuş birçok otel arasından seçiminizi yapabilirsiniz. Dilerseniz, 4- 5 yıldızlı otellerde konaklayabilir, dilerseniz daha ekonomik alternatifleri değerlendirebilirsiniz. Bu konu da POP Event & Travel ekibi size yardımcı olacaktır.

En Yeniler

Yukarı Çık